Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Královská-nežere

Dobrý den mám problém u mé krajty už to bude víc jak měsíc co nežrala.Párkrát myš zabila ale nechala jí být a jindy si jí vůbec nevšímá.Normálně jí krmím 1x za 14dní a žere myši i potkany.Ale už pomalu uvažuji jestli to není věkem letos jí mám už 7roků. dík

U krajty královské je úplně normální, když v období od října/listopadu do března/dubna nežere... Dokonce i mimo tohle období se najdou jedinci, kteří odmítají potravu nějaký čas a není to nějakým zdravotním problémem, nebo nečím takovým. Je to úplně normální a pokud krajta nehubne, nebo rapidně nejde dolů s váhou, tak to netřeba řešit. Tady na poradně je kupa vláken, která mi dají zapravdu, zkuste vyhledávání.

Dobrý den, nechci zakládat nové vlákno. Mám doma krajtu královskou. Koupila jsem ji v březnu na burze. Od začátku nechtěla žrát. Myši si ani nevšimla. Po nějaké době jsem zkusila myš naporcovat a nasoukat jí to do krku. Myš celou až na pár kousků vyvrhla. Myslela jsem , že nejí jelikož je vystresovaná z nového prostředí nebo (jak jsem se dočetla) v zimním období nežere až do dubna, tak jsem ji nechala být. Jenže mi ubývá na váze a přijde mi dost vyhublá. Je jí prý kolem jednoho roku. Má 70 cm. Zkoušela jsem myši i udělat skalpel, aby cítila krev a probudila v ní instikt a ani to nepomohlo. Podmínky má velmi dobré. Budu vděčna za každou radu. Moc se tím trápím.

Dobrý den,
1. krajty často nepřijmou potravu hned na poprvé (když si ji přinesete domu) někdy to trvá až měsíc, než poprvé přijme potravu, tím, že jste jí něco nacpala do krku jste jí způsobila jedině další stres:!:]:(
2. já bych ještě jednou zkusil předložit myš-večer (po zhasnutí) a kontrolovat, kdyby krajta o ni nejevila zájem tak bych vyhledal veterinární pomoc, pokud jste z Prahy tak bych doporučil MVDr. Jana Hnízda - www.exopetvet.cz

přeji hodně štěstí