Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení

Zdravím,
mám takový skromný dotaz - různě tady čtu, že se má had krmit, jak se vykadí ... A na některých webových stránkách zaměřených na guttky zase píšou, že je to špatně. Ptám se proto, že svoji guttku krmím zhruba jednou za týden - slupne jednu skákavku a někdy dvě potkaní holata. Guttka se vždy dva dny po nažrání vyvaluje na teplém místě a skoro se ani nehne, jen kouká a maximálně se proleze nádržkou s vodou nebo se napije, jakmile uplynou dva dny, tak se vykadí a do té doby než dostane další potravu, tak jen šmejdí a šmejdí, jako by hledala kořist. Tak mě zajímá jestli ji krmit častěji nebo ne. Tak jak jí krmím do teď(cca co týden), jí to svědčí - roste, krásně se svléká a vypadá vitálně.

No pokiaľ dáva skákavky, tak by mala asi okolo 60-70cm (nepíšeš ale či myší, alebo mastomyší). Kľudne by som jej intervaly kŕmenia predĺžil na 7 dní. Guttka by žrala prakticky hneď po vyšpinení, ale to by si si na druhú stanu ju neužil, páč by bola stále vyvalená a trávila, hlavne by ale bola tučná.