Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hamm 12.3.2011

Zdravím,

Pojedete někdo do Hammu 12.3? Je vůbec výhodné tam jezdit v Březnu? Mám v plánu přikoupit nějaké gekony do sbírky :).
Už dlouho plánuji, že se tam podívám, ale až teď by mě to mohlo vyjít.
Pokuď by měl někdo místo v autě, tak bych se rád připojil a přispěl na benzín. Každopádně když by se nás tu sešlo víc, klidně bych zoorganizoval autobus :).

Předem dík za reakce ;)

Slabota, z "jedáků" jsme tam sehnali akorát špek Telescopus beetzi. Atherisky snad žádné, nebo jsme si jich nevšimli, nějak jsme to tam bleskově proletěli, nebyl čas, ale mraky lidí.

Jj vzali :-). ještě jednou díky moc za echo, jinak bysme o nich nevěděli, fakt je měl pod stolem :))

Ty Atherisky už jsme nějak neviděli, pak jsme to tam zběžně proběhli a už tam nic moc nebylo...ale je fakt, že sqámy tam bývají prakticky pokaždé, už i z odchovů.

My je máme také prvně :-), ale na základě zjištěných informací- má to být druh ze skalnaté a štěrkové polopouště, (prý nežijí přímo v v poušti Namib) takže jsme jim zařídili terárka s umělými kameny a štěrbinami jako úkryty, jako substrát štěrk, halogenovou bodovku na lokální zdroj 40°C, jinak tam mají přez den 28°C. V noci 20°C. V zimě by asi měli mít přez den okolo20°C a v noci 12-14°C, ale to ještě budeme sledovat na klimagramu. Co se týče krmení, tak tenhle druh má být výlučně ještěrkožrabý, prý žerou hlavně gekony...a je fakt že 1 had už si ho dneska dal.

Semiannuláty jsou z otevřených savan s písečným nebo tufovým podkladem, takže terárko vypadá jinak, navíc dobře žerou myši (nejsou výlučně ještěrkožravé), takže na nich dlouhodobě fungují. Pokud se tyhle naučí na myšky, tak bych je s nimi ale rozhodně dlouhodobě nekrmila.