Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hamm 12.3.2011

Zdravím,

Pojedete někdo do Hammu 12.3? Je vůbec výhodné tam jezdit v Březnu? Mám v plánu přikoupit nějaké gekony do sbírky :).
Už dlouho plánuji, že se tam podívám, ale až teď by mě to mohlo vyjít.
Pokuď by měl někdo místo v autě, tak bych se rád připojil a přispěl na benzín. Každopádně když by se nás tu sešlo víc, klidně bych zoorganizoval autobus :).

Předem dík za reakce ;)

zfhk: Tak teoreticky by jste mohl nastoupit v Praze :).

Pro ostatní: Pokuď máte zájem, můžu zjistit cenu. V pondělí se na to vrhnu a dám vám vedět.Samozřejmě záleží potom celkově na počtu lidí. Řekl bych, že snad 30 by se nás poskládalo :). Jinak, vůči tomu, že jsem z Brna tak autobus by určitě vyjížděl z Brna. :)

Tak to už jsme skoro domluvený! Bus vyjede z Brna, pojede přes Prahu a ostatní se někde přidají ;-) My bychom byli nejspíš dva. No a kdyby se nesehnalo tolik lidí na velký bus, nešel by domluvit nějaký mini, nebo něco takového? Byla by to super akce, hlavně na cestě zpátky, až se to bude hemžit i zvířaty :-)

Jinak autobusy plné teraristů jsou v Hammu normálka, akorát český jsem tam ještě neviděl, samí němci a poláci... Každopádně to vypadá, že by se to dalo dohromady (napočítal jsem 22 zájemců a to ještě další určitě přibudou). Tak zbývá jen poprosit nějakou dobrou duši o organizaci :-)

Tak x-show se už s organizací nabídl v úvodním příspěvku ;-) Ale kdyby se mu do toho nechtělo, klidně se do toho pustím. Jen to má dva základní předpoklady - zaplatit bychom tomu dotyčnému museli nutně předem, protože jinak by nemohl ten bus zajistit, a v případě, že někdo z těch, kdo zaplatí, nedorazí, se peníze nemůžou vracet, protože by to šlo z peněz opět toho, kdo by to organizoval.
Jen tak zběžně jsem koukala na nájmy busů a dají se sehnat už od 16 míst (dívala jsem se na Brněnské společnosti, aby bus mohl je trasa Brno-Praha-Hamm), ale taky pro 21, 30, 45 a víc. Něco z toho bychom určitě poskládali. Ceny jsem nikde u těch Brněnských společností neviděla, ale u jedné pražské jsem našla cenu 25 Kč/km za nájem 45 místné Karosy, což není nic hroznýho. Zkoušela jsem počítat, na kolik by to tak mohlo vyjít, ale jsem přeci jen ženská a tyhle věci nechám radši na mužském osazenstvu ;-)

Tak už to vim - z Brna cca 950 km, to samé zpět, plus případně nějaké bloudění atd, tedy celkem nějakých 2.000 Km, tedy cca 50.000 by nás stál bus. Jestli nenajde někdo něco levnějšího??? Nebo aby nás bylo fakt dost. Nebo bych to bývala spočítala špatně :-)

Taky jsem skeptik, ale ta možnost, že to vyjde, je moc lákavá na to, abych to vzdala :-) Už vidím, že do 12. března nebudu spát a budu se těšit jak dítě na Vánoce! Je to paráda moct se před burzou vyspat a po burze poklábosit a okouknout, co si kdo pořídil. Navíc nechat starost o cestu na řidiči.
Tak budu věřit, že se na to x-show v pondělí "vrhne", jak psal, a sledovat s napětím web.

V případě, že by se do toho někdo opravdu vrhnul a zorganizoval, tak by jsme měli zájem o dvě místa. Původně jsme neměli březnový Hamm v plánu (nikdo nechce řídit a pro dva vyjde benzin celkem draho, nemluvím o strachu jestli auto vydrží:-)), ale tohle by mohla být dobrá akce bez starosti o noclech a šoférování s možností poklábosit. Předpokládám, že přes naší vesnici v Jižních Čechách by jste nejeli, takže by jsme vás někde stopli (třeba Humpolec, příp. Praha). Držíme palce týhle akci!

Tak takovou reakci jsem opravdu nečekal :). Rád se ujmu organizace této akce, samozřejmě budu rád když mě popřípadně pomůžete! ( Ještě upřesním ).

Fakta: celkově se jedná tedy o 2000 km tam i zpět. Předběžně jsem to počítal a vycházelo by to zhruba 1600 Kč/ na osobu ( opravdu jen hrubá orientace podle webu, od reálu se to může lišit.) - v podstatě je pravda to co řekla lyncha( V podstatě bych souhlasil ze vším co řekla, protože jsem to měl namyšlené úplně stejně :) ). Vytvořil bych popřípadně malou stránku o tomto "výletě" popřípadně bych vám na sebe uvedl telefon,mail, bankovní spojení a další věci :).

V pondělí zjístím jak je to s tím tarifem za km a napíšu to tady. Pro netrpělivce, jako jsem já řekl bych, že další informace budou dostupné v pondělí po 19:00 hodině :).

Mimochodem, když jsme u té organizace- nevíte jak by to bylo s koupením hromadných lístků? Jestli ta možnost zde existuje? Nebo jestli celej autobus bude stát hezky frontu :)?

Kazdopadne, pokud by nekdo mel zajem jet na podzimni Hamm, tak mam mozna dobrou zpravu, teraristicka spolecnost letos opet porada exkurzi po nemeckych a holandskych zoo, kde je na programu i burza v Hammu. Na podobne koncipovanych vyjezdech jsem s teraspolem byla uz dvakrat, a bylo to fajn, jen si clovek musi uvedomit, ze pripadna nakoupena zvirata poveze jeste skoro dva dny v buse (coz u spousty druhu nebyl problem).

Začal jsem pracovat na případných autobusovích dopravcích :) Je strašně hezké přijít osobně do kanceláře a tam Vás stejně odkážou na e-mail nebo telefon.
Tudíž jsem Všem poslal e-maili popřípadně zatelefonoval. Více bych se měl dozvědět jakmile mě někdo zavolá zpět z cenou či napíše e-mail ( údajně to kvůli kalkulaci bude chvíli trvat .) Nevím co na tom budou tak dlouho kalkulovat, ale budiž :). Hned jak budu mít nějaké další informace tak je sem napíšu.

Mimochodem, zjištoval jsem si pro orientaci i vlak a řekl bych, že je to ta nejdražší možnost protože chtějí 3000 Kč/ osoba (tam i zpět).
Autem mě to vycházelo na nějakých 1500 Kč / osobu.

Pro shrnutí: Jakmile budou další informace, hned budu informovat.

Pro všechny: Tak zatím mě nikdo nezavolal a žádný e-mail nepřišel. Nepředpokládám, že by během dneška mě ještě někdo volal či psal email. Takže, to nechám na zítra a pokuď se mě nikdo neozve, tak zavolám "kalkulačkám" jak jsou na tom s tou kalkulací :).

Furcifer: Neva, tak nakonec třeba nebude jeden autobus, ale 3 po 50 lidech. To by byl dost úlet :).

Ještě jedna věc- protože se pojede přes noc, chce to autobus dálkový, se sedadly, na kterých jde aspoň trochu spát. Už se mi stalo, že nám dali na vícedenní exkurze normální autobus, který jezdí příměstské linky...
@ Reptimania: souhlas,ještě je čas, ten harmonogram se vymyslí rychle až budou ceny atd.

Reptimania: Souhlasím s vámi. Navíc i když sem dám předběžný harmonogram může být úplně jiný.
Každopádně jen tak hrubě jsem musel nějaký čas dát a poskytnou dopravcům pro výpočty cen. Zatím jsem řekl, že by se přijelo do hammu okolo 8.30 a odjíždělo by se okolo 15.00 . I když je to dost časový rozptyl myslím, že je lehce potřeba. Samozřejmě, až po ceně se budou dolaďovat další detaily.

boguschak: Nebojte, myslím na to, že ten autobus by neměl být linka MHD (tam jsem nevolal). Každopádně myslím, že na druhou stranu slibovat "postele" v autobuse to opravdu nejde. Ty autobusy standartně jezdí mezinárodní linky, takže nebojte, neobjednám polorozpadlou karosu ;).

Pro všechny: Zatím,žádné nové zprávy.

To je přesně důvod proč se ptám. jestli že by byl odjezd opravdu již v 15h musela by si spousta lidi nahlasit již na pátek dovolenou aby vše stihli. Spousta zaměstnavatelů není tak schovývavých že by dali dovolenou ze dne na den. Předpokládal jsem že by odjezd byl až před večerem. Jelikož když jsem do Hammu jel nekolikrát s kamarádem vyjížděli jsme kolem 3h ranní z Plzně a v 10h dopoledne jsme byli v Hammu. Nevím o kolik je Autobus pomalejší ve vztahu k plánovači tras, ale tam mi vychází cca 8,5h na cestu.

Jasně, starou Karosu by do Německa ani nepustili...
K odjezdu z Hammu - posunul bych ho až později, tam to není jako na burzách u nás, že v jednu je konec. Většinou tam býváme (když jezdíme prodávat) tak minimálně do 16 hod. či spíše déle, a určitě to má ještě cenu. Posunul bych to aspoň na tu 16. hodinu, navíc příjezd by takhle vycházel někdy v noci, a já a řada dalších z Brna pojedeme ještě do různých koutů republiky a budeme tam muset čekat do rána. Když vyjedeme v 17hod. a udělá se ještě někde zastávka, budeme v Brně kolem čtvrté, páté ráno, a to už spoje jezdí.

Já bych řekla, že v 8:30 v Hammu je akorát, protože nám to dává prostor i pro případné zpoždění kvůli opozdilcům, bloudění, apod. a přesto můžeme dojet v pohodě včas. Rozhodně bych to neplánovala po 9. hodině. A když náhodou přijedeme fakt v těch 8:30, můžem někam skočit na ranní kávu, trochu se protáhnout a maniaci jako já můžou začít stát frontu na lístky :-)
Odjezd v 17:00 mi taky přijde ideální. Odjezd z Prahy/Brna atd. bych řekla, že spíš by měli říct ti dopravci, ne? Oni musí vědět, jak jim to dlouho bude trvat tím či oním busem a jakou chtějí trasu, to si zrovna asi moc nemůžeme diktovat, když tam chceme být na určitou hodinu.

lyncha: Ok, říkal jsem si že těch 8.30 by mohlo tak být. Mimochodem, do fronty na lístky se zapojím :D.Sice otevírají až v 10:00 ,ale není nad to být jeden z prvních :P. Sice řekl bych, že ta výhoda po 20 minutách opadne, ale i tak :) Jinak, jasně dopravci řeknou kdy se bude přesně odjíždět. Jen sem se zmiňoval o tom, v kolik by měl být příjezd a odjezd, popřípadné doladění.

Pro všechny ostatní: Docela dost mě irituje, že dopravci mě zatím neposlali odpověď. Ani jeden. Říkal jsem si, jestli mě jede e-mail, ale funguje, během dnešního dne mě na něj přišlo asi dalších 20 e-mailů, bohužel ani jeden s konkrétní nabídkou s autobusem. Zítra, budu všechny urgovat. Tzn. vezmu telefon a všem těm,kterým se oslovil budu volat kde je "naše" kalkulace :). Asi jsem dost netrpěliví,ale popravdě nemůžu kvůli tomu ani pořádně spát jak nad tím pořád dumám :).

Já osobně mám zamluvné v Hammu nějaké gekony :P.
Jinak to co bych chtěl koupit je Lygodactylus williamsi, Aeluroscalabotes felinus a možná i nějaké drobné prcky typu tropiocolotes nebo to co mě padne do oka :).

Možná problém bude s penězi, protože zatím co jsem se domlouval tak cena za ty gekony je o 30-100% dražší než u nás v Čr. Avšak, možná to bude jen dopad inzerce a ti co nebudou inzerovat a budou tam tak to možná budou mít levnější?

HORKÉ NOVINKY! (resp. novinka) volal jsem jednomu dopravcovi kterému jsem předtím nezavolal. (Jeden známý doporučil). Ten by měl mít kalkulaci během dnešního dne hotovou. Tak jsem zvědav jestli večer budeme vedět cenu za místo v autobuse :P. Co myslíte?

Tak s vybíráním peněz nevidím problém. Normálně poslat na účet. Před srazem v Plzni se to taky tak dělalo.
Akorát asi nebudu moct jet. Po prvotním nadšení jsem si uvědomila, že tak dlouhou cestu a následné dlouhé stání ve frontě kvůli potížím se zády asi nevydržím:-(.

No, nevím... Uvidíme jak se to vyvrbí :)Vono posílat 1500 na cizí účet bez zárky není moc příjemné :) A obávám se, že ve výsledku to vícero lidí odřekne (v tomhle jsem pesimista). ASi bych nebyl moc rozletny a proste bych rekl jeden autobus a dost... Kdo se nevejde, ma smulu.

No já bych řekla, že se od začátku spíš řeší, jestli se vůbec naplní ten jeden :-D
Jinak, než poslat peníze na cizí účet to holt nejde, to je riziko podnikání. Spíš bychom měli být vděční, že se té organizace někdo ujal, ještě s tím bude starostí víc než dost.

Zdravím všechny! Tak z prvotního nadšení,že jeden dopravce bude rychlejší než ostatní výrazně upadá. Zatím mě totiž odpověď nepřišla, ale myslím, že když budeme myslet pozitivně, tak to vše dobře dopadne. Jsem taky natěšený.

Jinak s tím posíláním peněz bych měl jednu idealizaci. Pokuď nám nějaký dopravce se uráčí vůbec odepsat... tak peníze by se mě dávali osobně na infromativní schůzce. Nebo by jste mě je mohli poslat na účet. Nejsem žádný podvodník a případným zájemcům bych dal na sebe co nejvíce kontaktů. Takže, takové to posílání na účet totálně neznámému pánovi z poradny by to zase až tak moc nemuselo být.

Každopádně s tím autobusem - jednám z dopravci co mají autobusy pro 30 lidí. Myslím, že 50 lidí se zde ani nenajde.V případě rozšíření na určitý počet míst o kapacitu ( například pokuď by se opravdu našlo těch 50 lidí)tak není žádný problém objednat větší autobus.Avšak zatím pracuju s 30.

Tak z prvotního nadšení,že jeden dopravce bude rychlejší než ostatní výrazně upadá. Zatím mě totiž odpověď nepřišla

Vždycky, když jsem objednával nějakej autobus tak jsem zavolal všem vytipovaným dopravcům a zeptal se jich kolik Kč chtějí za km a kolik za hodinu čekání. Pak už to jsou jednoduchý počty. Odpověď jsem se dozvěděl vždy hned a nemusel čekat než se uráčí odpovědět po mejlu. Pak stačilo zaplatit zálohu a jelo se.... Většinou bylo za 1-2 dny domluveno. Ale je to už nějakej ten pátek, tak je to teď třeba jiný...

Jak se to vezme. V podstatě cenu za KM jsem dostal taky, ale není to finální cena. Vůči tomu, že se musí připočítat různé kraviny typu dálniční poplatky, parkovné a já nevím co ještě. Navíc údajně si zjištují jestli je ten autobus na ten den volný. Tomu už vůbec nerozumím. Teď je to údajně tak, že po této "poptávce" a zaslání ceny je určitý horizont kdy ta cena platí. Zjednodušeně, prostě to tak teď je :(.

Takže v kostce i když mám cenu na osobu v hrubé podstatě, na co mě to potom je, když ten dopravce si připočítá další peníze navíc a tím mě to třeba rozhodí úplně cenu jízdenky? Né, že bych nebyl zastáncem rychlé zjištění ceny, ale každý mě odkáže na e-mail s tím, že mám poslat přesně co chci a kam. Nikdo z dopravců se mnou nebyl ochoten mluvit na místě a dokonce ani po telefonu.

Jj, dokonce jsem koukala, že sice mají třeba cenu za km, ale pak ještě speciální hodinovou sazbu za jízdu po Praze, takže se cena určitě může lišit třeba i tím, kde konrkétně ten autobus v Brně a v Praze bude stát. A to my neodhadnem, takže je opravdu potřeba počkat na jejich kalkulaci.

zdar:-D a.d.x-show,jasně pořádně sleduj ceny komplet včetně DHP.taky si zjisti "čím pojedete":-D já jsem sice z vesnice,ale za "čmoudný"E na parkovaní je docela ranec:-D
Cejno:nic se nemění:-D,pokud ukecáme..však ty víš???pojedem tágem za 2000kč hoodně daleko:-D,co bude nad platím já,co bude pod limit za každých 10kč.1€:-D,jde k mi :-D.zbytek sz;-)

zdar:-D,já bych taky jel autobusem,klidně ;-),ALE nejraději mám "akce kulový blesk"je to ze dne na den :-D sorry.Na podzim to byla rychlovka :-D na koho mám číslo tomu jsem volal(i Prág)jelo se spodem A9;-),takže Vyskoč...až ti zase dojdou platýnka,a nebo po tobě budu chtít tel.ne ten ofico,dej mi vědít:-D:-D.
jinak Vyskoč nevím čím jsi minule jel asi(dvanácettroskou)???minule odjezd v 12:30 a 19:00 už jsem dával :beer: v even.

do té kalkukace se ještě musí započítat pravděpodobně 2 řidiči, protože každý může řídit max 4,5h pak je povinná 45 minutová přestaávka pak zase 4,5h a pak velká přestávka když se jede v jednom řidiči (možná se to už malinko změnilo). Čas se počítá samozřejmě od vyjetí z depa. Takže popojíždění po Praze, případně jiných městech plus doba na nastoupení lidí atd. a jsou 2 hodiny v tahu a nedojeli by jsme tam bez velké přestávky která trvá tuším 4h a řidič může jet denně maximálně X hodin, ale to nevim kolik teď je.

VÍM CENU JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!.... Bohužel to ostatní už tak "jupí" nebude. :)

Cena za osobu na 30 místný autobus by byla 1700 Kč.
Cena za osobu na 50 místný autobus by byla 1250 Kč.

Ano, je to tak. Velký autobus není zas až o tolik dražší jako ten menší ( v celkové ceně ). Tudíž menší autobus stojí skoro stejně.
Pokuď by se našlo 50 lidí bylo by to fajn. Jinak 1700 zase není tak extrémní. Takže, kdo by měl zájem - příjmám ZÁVAZNÉ REZERVACE.
Samozřejmě pokuď jich bude méně než 30 do určité doby ( například týden před zájezdem dám vedět ). Popřípadně potom dál kdyby byli již zaplacené Vaše zálohy tak bych vám je v PLNÉ výši vrátil. :)

Napiště mě prosím vzkaz :). Popřípadně později zveřejním i e-mail jen si musím doladit na to schránku :).

Tak, ten dopravce co mě to počítal je pěknej kokos. Zapoměl přičíst daň SRN která údajně činí 13% tudíž se nám navýšila cena jízdenky o 200kč :(. Navíc chce aby objednávka byla dána nejpozději do příštího týdne. Neřekl který den, takže řekl bych, že v pátek. Údajně se vymlouvá na hory do zahraničí,ale nepředpokládám, že by využil všechny busy. Doufám, že se ozvou ještě další dopravci s další cenovou relací. Popřípadně bych ještě zkusil vyjednat slevu.

Každopádně rezervace příjmám pořád. :) Takže pokuď máte zájem napište do SZ ;).
Finální cena bude stejně podle počtu lidí kolik se přihlásí. - Kdyby se přihlásilo např. 38 lidí, vezmem velkej bus a cena se nezmění.
Čím víc tím líp. Úplnou finální cenu dostanete e-mailem podle přihlášených lidí.

Tak, můžete zkusit zde zadat poptávku.

Osobně jsem zadával poptávky u: Vento, Student Agency, CSAD Tisnov, CSAD Blansko a jeste jine ktere z hlavy si nepamatuju.
Ozval se me do dnesniho dne jenom jediny z nich s docela prepalenou nabidkou kterou sem tady zverejnil. Kazdopadne, je problem ze do Hammu musi jet ridici DVA.
O to cele se to prodrazuje. + Jeste ta dan, ktera se stejne asi bude platit vsude. Pomalu prestavam doufat, ze jedinym vychodiskem by bylo pronajmout si autobus pro 50 lidi. Problem vsak zni kde tolik lidi sehnat?

No, komplikuje se to pěkně. Všichni strašně chtějí jet, a najednou nejede nikdo. Zase jsem byl optimista a věřil jsem, že pohodlnost nezvítězí, zvláště když se našel někdo, kdo je ochotný to nezištně zorganizovat a zajistit.
K dopravě: ten mikrobus by bylo možné zkusit, tato auta většinou moc nežerou. Problém jsou ti dva řidiči, i když tím mikrobusem bychom tam mohli být brzy a třeba by stačil jeden. Taky je nutné dopravci sdělit co tam jedeme dělat, aby si řidič v Hammu nevymyslel, že ty hady a pavouky tam musíme nechat, jinak nejedeme :-)
Další alternativa pro málo lidí by bylo domluvit se na 3 auta, cenově by to vyšlo stejně, s tím, že holt by někdo musel řídit.

boguschak - Komplikuje,komplikuje ... Cena 1900kč za dopravu mě příjde poměrně hodně a tím to možná bude že se nahlásilo tak málo lidí ... Samozřejmně s tím se nedá nic dělat řidiči se nějak zaplatit musí a autobusová společnost to také nebude dělat zadarmo .. Ovšem když si spočítám náklady za dopravu autem se 4 lidmi (včetně řidiče) ,tak to vychází i s poplatky na cca 1000kč což je sakra rozdíl (auto : fabka ,vím žádnej přepich :D ) ...

Neházela bych ještě flintu do žita, máme ještě pár dní, třeba se to rozjede. Byla by to škoda neuskutečnit, autem to není takovej zážitek, těšila jsem se, že taky poznám nějaký teraristy, popovídáme, zaradujeme se společně nad nákupy, hlavně se po cestě taky trochu vyspím a nebudu muset buď řídit nebo navigovat... :-(

Přesně tak... za tu pohodu to stojí. Jinak pro mě je bus rozhodně pohodlnější než auto.
@ Filip a x-show: cena je dost vysoká, ale v případě 30místného autobusu jsem to čekal. Na ostatní dopravce bych počkal do pondělka a kdyžtak bych oslovil jiné, zkusil bych spíše dopravce výhradně zájezdové a ne ČSADéčka, ceny jsou podobné a bývá s nimi mnohem lepší domluva, protože se tímhle živí a nemají to jen jako doplňkovou službu.

Pred par lety nam několik dni pred odjezdem do Hammu "umrelo" auto a nase skupina mela moznost se bud rozptylit do aut ostatnich teraristu, nebo se nejak shluknout. Nakonec se to vyresilo tim rozptylem, ale nerealna se nezdala ani druha moznost. Existuji pujcovny aut, kde se da za rozumny peniz pujcit dodavka typu tranzit (tzn. 6 az 9 mist). Pocitano pred cca 5 lety to cenove vychazelo slibne, nicmene ridici byli planovani primo z nasich rad (kdyz se lidi znaji, je to ok, kdyz se znaji mene, je otazka, nakolik si duveruji v otazkach ridicskeho umeni). Ja jsem pri organizacich podobnych veci vecny pesimista, takze pokud je ted prihlasenych 11 lidi, asi bych s vice misty pro jistotu nepocitala, alespon ne do doby, nez se podari vybrat zalohy na cestu. Zbytecne se to pak prodrazi pro ostatni kdyz nekdo odrekne na posledni chvili. Ale berte to jen jako namet do diskuse. Snaha zadavatele organizatora je urcite chvalihodna a ja osobne jeho odvahu pustit se do neceho takoveho obdivuji, ale zas bych byla pri objednavani velkokapacitniho dopravniho prostredku zdrzenlivejsi...prece jen - je rozdil zarizovat neco pro skupinu, ktera se osobne zna a pro skupinu takrka anonymnich lidi, byt se spolecnym zajmem.

Koukala jsem teď v rychlosti jen na jednu brněnskou firmu, půjčují transit pro 9 lidí, na dva dny by to vyšlo na 2180 Kč a i ho přistaví na místo. Ale netuším, kolik takový auto žere a jestli se v Německu platí silniční daň za takový vozidlo, když osobáky neplatí nic a je na to řidičák jak na osobák. Taky nevím, jestli se místo pro řidiče počítá jako jedno z těch 9... asi jo.

ach jo.
Už jsem smazal 3x to co jsem chtěl napsat. Jednou jsem chtěl napsat porovnání, podruhé zase to, že cesta autem není zase tak super a že bych to bral jako záložní variantu, ale napíšu to takhle:

- Vzkaz pro ty kterým se zdá 1900 Kč opravdu moc. Nebo jsem mohl raději napsat 79 Euro? Ano, je to trošku víc peněz pro "spořivé čechy" (taky šetřím, takže v žádném případě to není narážka!), ale vemte to tak, že jde tady trošku o něco víc než jen obyčejnou dopravu z místa na místo. Jde o to poznat se s novími lidmy se stejným hobby, podívat se na velkolepou "burzu" a samozřejmě na ní i něco koupit - v mém případě to bude pár gekonů. ( Řekl bych doslova asi tak 3-5 párů gekonů ). Vůči tomu, že jezdí poláci v autobusech, z velké británie autobusem a z jiných končin, proč ne taky češi? Je potřeba akorát se složit na autobus. Přirovnal bych to k nečemu jako je stavba národního divadla v Praze. ( Asi jsem dost magor a táhám sem různé věci, ale chtěl bych upoutat na tuto činost co nejvíce, aby se sen několika lidí mohl vyplnit - mluvím o těch co si přejí jet autobusem plných teraristů(prosím, neměnte a za o, to by jsme tam ani nemuseli dojet.) kteří už si podali rezervaci.)

Nakonec stejně bude záležet na tom kolik lidí zaplatí, ale to už je jen detail.

V případě toho, že by se tato akce s autobusem neuskutečnila, nebo zaplatilo jen pár lidí, jsem pro to aby jsme se složili aspoň na "dodávku plnou teraristů" :)).
Lepší 8 lidí než jen 4 v mini autě :). a když už ani né to... Tak to si budem povídat zase dál, až se tyto plány definitivně zhroutí.

a ještě vzkaz pro ty, co chtějí aktivně spolupracovat:
- Pokuď máte ,znáte dopravce, klidně jim napiště.Pokuď by kalkulace byla lepší, tak pošlete vzkaz.
- Během dneška si vytvořím speciální e-mail - tudíž kdo chce může rozvěsit na faunu a jiné fóra tuto akci.
- a jestli Vás něco napadne, nestyďte se a klidně to sem napiště! :)

V závěru bych chtěl říct, doufám že sem nikoho neurazil nebo jsem formuloval něco špatně.
Jinak, dělám to vše dobrovolně z vlastní vůle a zdarma. Nemám na tom žádný profit - aby jste si nemysleli neboli jak už mě někdo napsal, jestli bych mu nemohl slevnit lístek, protože jsem si na to nasadil strašně moc procent.

Doufám, že to vše dopadne dobře.

100% souhlasím! Já osobně neznám žádného teraristu osobně :-) nebo spíš :-( a mé okolí na mě kouká nechápavě a bez zájmu, když nadšeně sděluju, že mám doma 11 malých žabiček, nebo jak je mi líto, že mi včera samec kulíška sežral čerstvé vajíčko od své družky... Ráda bych poznala pár dalších lidí a podělila se o radosti z burzy, na kterou bych asi žádného kamaráda nevytáhla.
Minibus mě napadl jako záložní zdroj pro případ, že by nás bylo na velký bus málo, ale doufám, že v současné době už je minimus malý na přihlášené zájemce, vhledem k tomu, že včera se tu přidali veřejně 3 další, takže je nás těď 14? Nebo se přihlásil ještě někdo?
Lk

Já vám lidi držím palce ať vám to klapne:-) Podobnou akci bych vždycky rád podpořil, ale momentálně mám finance ouplně jinde, takže do Hammu nejedu vůbec:-) Každopádně minimálně dodávku dáte;-)

Ahojte,
ja budem v tom case v Nemecku na Erasmu v Göttingene. nie je to daleko a rada by som sa pri tej prilezitosti do Hammu sla pozriet, ale neviem, ci sa tam budem mat ako sama dostat...
Tak v priapade, ze by ste planovali cestu okolo Göttingenu a mali v buse / mikrobuse / alebo comkolvek co obsahuje teraristov zo SR / CR, tak by som sa rada pridala ;)
Len neviem ako by sa dala vypocitat nejaka pomerna ciastka za cestu... A ci sa vobec do Hammu da ist cez Göttingen..
Ak nie, tak sa mozno stretneme tam ;)

jen si dovolim upravit tvrzeni 1000 za cestu. Vedsina lidi si to moc neuvedomuje, ale ta cesta je vyrazne drazsi a ze po Vas nikdo nechce vic je jeho blahorodi. Kdyz na to kouknu ciste pragmaticky, tak do danoveho rpoznani si pocitate budto pausal a nebo cestak a tam je to tusimm 5,5 Kc na km (amortizace, oleje) a to jste cenou uz nekde uplne jinde. Ze si dotycny bere jen za benal je jeho dobra vule :) Ale opravu bude msuet platit z vlastniho :) Autobus je super napad, me samotneho stve, ze nakonec nejedu (domaci rada rozhodla jinak...).

VH

Přesně jak píše VH. Pokud počítáte cestu Brno - Praha - Hamm a zpátky tak je to přes 1700 km. Takže (1700 x 5,5) / 4 (v pěti se nikdo v autě nebude mačkat 8 hodin) = 2337,5,--. A to tam neni započítaná česká dalniční známka a najede se rozhodně o nějaký ten kilometr víc popojížděním po městech. A i kdyby jste počítali jen za benzín a daný člověk si dobrovolně opotřebovával auto zadarmo tak je to při spotřebě 8l benzínu za dnešní cenu 32,40,-- ve 4 lidech 1100,--. Jenže Dopravní společnost není narozdíl od některých lidí žádná charita. Osobně si myslím, že o moc levnější dopravce se nikde nesežene. Nesmíte zapomínat, že v ceně je započítán plat 2 řidičů, mýtné, které v Německu osobní auta platit nemusí (v Německu je mýtné pro vozidla nad 12t 0,1 - 0,3 € /1km podle druhu dálnice) plus samozřejmě zisk

Tak dneska došla kalkulace od dalšího dopravce. Překvapivě se ozvalo SA. Cenu mají skoro stejnou jako všichni, akorát je to i se stewardkou. :).
Dneska mě napadla ještě další idealizace. Jsem teď v časové tísni. Napíšu Vám více večer, jakmile budu mít chvíli čas.

Mně přišla kalkulace na minibus, na který bychom podle mě momentálně měli lidi akorát. Minibus je pro 16+1 lidí, tedy počítám, že dvě místa by byly pro řidiče, tudíž by se nás tam vešlo 15. Cena za bus včetně daně atd. je 34 tisíc, v případě 15 účastníků by to tedy bylo 2266 Kč. Do ceny není započítané parkovné, které bych řekla, nebude závratné a hravě se na ně složíme na místě (osobní auto tam platí tuším jednorázový poplatek za celý den 3 Eura).
Byl by to tento bus:
http://www.rozsival.cz/vozidlo/mikrobusova-doprava /

SA jsem psal též, a taky mi došla odpověď až včera :-) kdyby se nás poskládalo 55 tak cena by byla 1000 na osobu aneb...

Nabízený autobus: Beulas Aura 55 míst ( menší autobusy máme bohužel již obsazené)
Cena: 54900 Kč (pro služby do zahraničí je DPH 0%)

V námi nabízené ceně jsou zahrnuty veškeré poplatky, mýtné a čekací doby řidičů. V námi nabízené ceně není zahrnuto ubytování pro posádku.

...což by byla super cena, hodil již někdo inzerát na ifaunu apod.?

Dneska jsem na iFaunu koukala, zatím tam nic není, ale denně se tam obejuví desítky inzerátů, tak je otázka, jestli si toho v té záplavě vůbec někdo všimne. Za pokus samozřejmě nedáme nic, chtělo by to ale ten kontaktní mail na x-showa.
Burza se blíží a podle mě 55 lidí neposkládáme, ani kdybychom se rozkrájeli. Tolik zájemců nebylo ani na začátku, a to postupně odpadávají. Řekla bych, že spíš musíme řešit, jestli bus pro 30, minibus, nebo transit, či nic. A to ideálně do zítra, když na ten bus pro 30 lidí chtěli rozhodnutí tento týden, s ostatníma na nás taky nebudou čekat. Tím pádem těch pár "nezávazných" rezervací, co se tu objevilo naposledy, je trochu na nic :-(

Už je udělaný ten speciální mejl? nebylo by možná od věci udělat malé stránky se základními informacemi (kdy, kam, za kolik, rezervace...), zabralo by to maximálně půl hodiny. Určite by bylo viditelnější, kdyby se to dalo jako inzerat. Je tu také hodně lidí co má své stránky - bylo by super to tam dát. Nebo třeba vytvořit malý plakát na burzu... Podle mě by se autobus pak dal dohromady

Nejdříve bych se chtěl omluvit za to,že jsem byl skoro 2 dny mimo.
Měl jsem bohužel dost neočekávanou práci a večer jsem přišel domů tak unavenej, že jsem spadl do postele a spal :). Určitě to znáte.

Tak nám zbylo nějakých 12 rezervovaných lidí k dnešnímu dni :(((.

Řekl bych, že na autobus pro 30 lidí je už bohužel pozdě. Dopravci chtěli tento týden rozhodnutí. (Volal mě pán z Venta, že již autobusy má plně prodané).

Takže tímto nám varianta "autobus" shořela.

Tímto se tedy všem omlouvám, že jsem nebyl schopen naplnit autobus lidí. :(.

Neomlouvej se, naopak, chopil ses nezištně organizace a to ostatní si lidi podělali sami. Všichni chtěli jet a najednou nikdo nemůže...
Samozřejmě, problém je s tím, že finančně rozumně vychází akorát ten velký autobus. Vše menší vyjde jednoho člověka na 2000 minimálně, a je pravda, že při cestě autem ve 4 lidech platíš za cestu max. 1500.
Teď už to asi záleží na každém...ať si to zařídí každý sám.

Tímto se tedy všem omlouvám, že jsem nebyl schopen naplnit autobus lidí. :(.

tak je pravda, ze sis zvolil vysoky cil (ono staci, kdyz clovek planuje i obyc. auto, natoz dodavku nebo bus - viz muj clanek o Hammu), nicmene nehazela bych jeste definitivne flintu do zita. Z mych zkusenosti jeste par lidi nejspis odpadne, par se jich naopak bude chtit zase na posledni chvili pridat, tak zkuste tu pujcenou dodavku. Odpadnou naklady na dva ridice a pokud opravdu chcete jet, urcite se mezi vama najdou 2-3 lidi co dobre a bezpecne ridi.

lygodactylus: No, jeden mě volal,ale ostatní tak nějak požadovali objednání autobusu stejně. (Do konce tohoto týdne). Jedině si pronajmout dodávku...

Osobně jsem si vybral trošku jiné řešení. Pojedu vlakem. Jedna z posledních možností. Když by se někdo chtěl přidat, tak cena kterou budu platit je 2500 Kč.

(Noční vlak tam i zpět to jistí. Potřebuju se vyspat abych byl fit.) Pokuď by jste chtěli více informací, neváhejte mě napsat vzkaz :).

Mara: Ano, ten vlak jede přímo do Hammu . Z prahy vyjíždí okolo 18h a v Hammu je v 4:30 myslím :). Což je sice dost brzy, ale počítám, že vlak může mít i hodinu zpoždění takže asi tak :). (Rezerva je vždy na místě)

Reptimania: No, řeknu vám to takhle. Pokuď jste řekl vícečlenou skupinu, tak vám tato bláznivá cena vyjede. Navíc, ten kdo nezná slevový systém čd ( jakože, já jsem si myslel, že ho dobře znám ) tak vlastně nekoupí jízdenku za slušný peníze. :). U přepážky mě řekli 2x stejnou cenu, přes e-mail mě ji odpověděli taky, ale v realitě to bylo úplně jinak. I když jsem řekl, že to chci na ten určitý vlak, ten kdo se vždycky díval na tu jízdenku to nebral v potaz.

Nakonec jsem narazil na jednu dobrou duši na infolince co mě řekla o zvláštních slevách. V podstatě když si jízdenku koupíte dost dopředu, tak je za dost málo.- nevýhoda je že se nedají vrátit. Koukal jsem a ještě ty jízdenky jsou k dispozici.
Takže když by se někdo zajímal budu ve vagóně 174 :) (jestli si to správně pamatuju).

Zdravím lidi nenajde se tu někdo z 1 volným mýstem v autě do Hammu nejlépe někdo kdo by jel z nebo přes Plzeň nebo bych se případně dopravil do Prahy nebo jinam. Případně mohu i část cesty řídit nebo sledovat mapu.

Zdravím teraristi,

manžel má s organizováním a zájezdy zkušenosti, takže autobus na příští Hamm zajistíme (Hamm 12.3 už organizovat nebudeme).

Jela by se tedy trasa Brno - Praha - Hamm. V Hammu by autobus byl na 8 ráno a odjezd 17:00.
Kapacita autobusu 47 míst,na zvěř do atobusu máme povolení a autobus bude pohodlný - dálkový (foto v příloze).
Cena na osobu bude 1500 kč

Na zájezd bude webová stránka kde budou všechny informace.

Když se nebudou strácet hnědé podšálky tak není problém a autobus by mohl vyjíždět na každou burzu do Hammu :-)

No já nevím, hned mě napadl film "hadi v letadle" :-D
ale třeba by se to nějak ošetřit dalo .. to by musel někdo poradit.Třeba nějaká bedna na petlici :-D
Každopádně každý kdo zaplatí zálohu a potvrdí závaznou rezerveci dostane smlouvu ve které bude mimo jiné i to, že si za převážená zvířata ručí sám.

já si dovez 1,1 Rhadinophis prasinum; 1,1 Lystrophis pulcher; 1,0 L. pyromelana knoblochi a 0,1 Lygodactylus williamsi
takže naprostá spokojenost. Je fakt že regiusek tam bylo fakt mraky. S těch barev člověku šli oči šejdrem.
Brzo snad vyjde čas a přidám i fotky novejch chovanců.

Nejlepší cena pro l.williamsi byla 60 E za pár, bohužel mě předběhl pán co je koupil. Rozmezí cen bylo od 80-130E za pár.
Něco byl odchyt a něco odchov. Až jsem byl udiven, že odchov stojí méně něž odchyt.

Já osobně jsem si dovezl a.felinus 0,1 (teď jen sehnat samce), 1.1 lygodactylus picturatus "sansibar" - celá žlutá podsada,1.1 sphaerodactylus elegans, a 1.1 E.macularis sunglow. Řekl bych, že tentokrát převažovali hodně ještěrky a žabky. I když je fakt, že hady jsem úplně vypustil bylo jich tam taky celkem dost.

Nejlepší bylo, že jsem tam byl už od 7, takže jsem byl mezi prvníma kdo se dostal dovnitř. (Ze strany návštěvníka samozřejmě).

Jen tak pro zajímavost, zajímalo by mě co je všechno potřeba abych mohl se stát prodejcem?
Rád bych se tam podíval už dříve, protože zelený štítek na ruce znamená opravdoví výběr. Když jsem tam došel, přišlo mě, že hromadu zvířat je již prodaných.

My jsme byli prodávat a z hlediska prodejního spokojenost - zpátky jsme nevezli skoro nic. Jinak zvířata dle mého celkem bída, měl jsem pocit, že všichni vyprodávali akorát to, co jim zbylo ze zimy... Zajímavého hada aby pohledal, ty prasiny a lystrophisky jsem taky obdivoval. Z ještěrů taky nic moc, převažovaly klasické importy druhů, které mají i u nás. Naopak méně barevných forem E.m., E.g., P.v. a dalších než obvykle.
Přivezl jsem nádherné felsumky P. hoeschi (teprve před 2 lety popsané) a bičovce Thelyproctus sp. z Malajsie.
Unavenej jsem taky, eště dneska :-(

Slabota, z "jedáků" jsme tam sehnali akorát špek Telescopus beetzi. Atherisky snad žádné, nebo jsme si jich nevšimli, nějak jsme to tam bleskově proletěli, nebyl čas, ale mraky lidí.

Jj vzali :-). ještě jednou díky moc za echo, jinak bysme o nich nevěděli, fakt je měl pod stolem :))

Ty Atherisky už jsme nějak neviděli, pak jsme to tam zběžně proběhli a už tam nic moc nebylo...ale je fakt, že sqámy tam bývají prakticky pokaždé, už i z odchovů.

My je máme také prvně :-), ale na základě zjištěných informací- má to být druh ze skalnaté a štěrkové polopouště, (prý nežijí přímo v v poušti Namib) takže jsme jim zařídili terárka s umělými kameny a štěrbinami jako úkryty, jako substrát štěrk, halogenovou bodovku na lokální zdroj 40°C, jinak tam mají přez den 28°C. V noci 20°C. V zimě by asi měli mít přez den okolo20°C a v noci 12-14°C, ale to ještě budeme sledovat na klimagramu. Co se týče krmení, tak tenhle druh má být výlučně ještěrkožrabý, prý žerou hlavně gekony...a je fakt že 1 had už si ho dneska dal.

Semiannuláty jsou z otevřených savan s písečným nebo tufovým podkladem, takže terárko vypadá jinak, navíc dobře žerou myši (nejsou výlučně ještěrkožravé), takže na nich dlouhodobě fungují. Pokud se tyhle naučí na myšky, tak bych je s nimi ale rozhodně dlouhodobě nekrmila.