Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hamm 12.3.2011

Zdravím,

Pojedete někdo do Hammu 12.3? Je vůbec výhodné tam jezdit v Březnu? Mám v plánu přikoupit nějaké gekony do sbírky :).
Už dlouho plánuji, že se tam podívám, ale až teď by mě to mohlo vyjít.
Pokuď by měl někdo místo v autě, tak bych se rád připojil a přispěl na benzín. Každopádně když by se nás tu sešlo víc, klidně bych zoorganizoval autobus :).

Předem dík za reakce ;)

já si dovez 1,1 Rhadinophis prasinum; 1,1 Lystrophis pulcher; 1,0 L. pyromelana knoblochi a 0,1 Lygodactylus williamsi
takže naprostá spokojenost. Je fakt že regiusek tam bylo fakt mraky. S těch barev člověku šli oči šejdrem.
Brzo snad vyjde čas a přidám i fotky novejch chovanců.

Nejlepší cena pro l.williamsi byla 60 E za pár, bohužel mě předběhl pán co je koupil. Rozmezí cen bylo od 80-130E za pár.
Něco byl odchyt a něco odchov. Až jsem byl udiven, že odchov stojí méně něž odchyt.

Já osobně jsem si dovezl a.felinus 0,1 (teď jen sehnat samce), 1.1 lygodactylus picturatus "sansibar" - celá žlutá podsada,1.1 sphaerodactylus elegans, a 1.1 E.macularis sunglow. Řekl bych, že tentokrát převažovali hodně ještěrky a žabky. I když je fakt, že hady jsem úplně vypustil bylo jich tam taky celkem dost.

Nejlepší bylo, že jsem tam byl už od 7, takže jsem byl mezi prvníma kdo se dostal dovnitř. (Ze strany návštěvníka samozřejmě).

Jen tak pro zajímavost, zajímalo by mě co je všechno potřeba abych mohl se stát prodejcem?
Rád bych se tam podíval už dříve, protože zelený štítek na ruce znamená opravdoví výběr. Když jsem tam došel, přišlo mě, že hromadu zvířat je již prodaných.

My jsme byli prodávat a z hlediska prodejního spokojenost - zpátky jsme nevezli skoro nic. Jinak zvířata dle mého celkem bída, měl jsem pocit, že všichni vyprodávali akorát to, co jim zbylo ze zimy... Zajímavého hada aby pohledal, ty prasiny a lystrophisky jsem taky obdivoval. Z ještěrů taky nic moc, převažovaly klasické importy druhů, které mají i u nás. Naopak méně barevných forem E.m., E.g., P.v. a dalších než obvykle.
Přivezl jsem nádherné felsumky P. hoeschi (teprve před 2 lety popsané) a bičovce Thelyproctus sp. z Malajsie.
Unavenej jsem taky, eště dneska :-(

My je máme také prvně :-), ale na základě zjištěných informací- má to být druh ze skalnaté a štěrkové polopouště, (prý nežijí přímo v v poušti Namib) takže jsme jim zařídili terárka s umělými kameny a štěrbinami jako úkryty, jako substrát štěrk, halogenovou bodovku na lokální zdroj 40°C, jinak tam mají přez den 28°C. V noci 20°C. V zimě by asi měli mít přez den okolo20°C a v noci 12-14°C, ale to ještě budeme sledovat na klimagramu. Co se týče krmení, tak tenhle druh má být výlučně ještěrkožrabý, prý žerou hlavně gekony...a je fakt že 1 had už si ho dneska dal.

Semiannuláty jsou z otevřených savan s písečným nebo tufovým podkladem, takže terárko vypadá jinak, navíc dobře žerou myši (nejsou výlučně ještěrkožravé), takže na nich dlouhodobě fungují. Pokud se tyhle naučí na myšky, tak bych je s nimi ale rozhodně dlouhodobě nekrmila.