Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezvyklé chování

Dobrý den chci poprosit o radu nedávno jsem mojí rok a půl staré regiusce koupila nové terárium. Po první noci v něm strávené začala házet hlavičkou skoro pořád si tlamičku o něco otírá. Vypadá to jako kdyby jí něco vadilo něco lochtalo ale nic výrazného nevidím žere leze bez problémů poslední svlek měla také v pořádku a ani není naložená ve vodě. Vůbec nevím co s tím proto prosím o radu. přiložím foto zda si někdo něčeho všimnete a přiložím i foto nového terária

To terarium je vlastnorucne vyrobene nebo koupene? Je dost mozne ze se mohla priotravit nebo ji drazdi nejakay material/parazit obsazeny ve dreve ci v pozadi. Ja bych krajtu vykoupal nechal ji ve vode pekne prolezt navratil zpet do stareho teraria a pokud by bylo vse ok. tak bych ji dal do noveho, pokud by se to opakovalo tak je vada v teráriu a hledal bych pricinu.

terárium je zakoupené od někoho kdo to vlastnoručně dělal na stropě byla přidělaná pytlovina mysleli jsme že je to tím tak jsme jí hned sundali ale dělá to pořád jinak jsem jí včera normálně měla v ruce a byli živoučká a ted jsem se vzbudila a zase to dělá natočila jsem to na mobil je to docela vidět ale sem nejdou videa vkládat

Nevím,co by to mohlo být,ta moje půlroční mi to jednu dobu dělala,ale jen chvilinku,vyměnila jsem substrát,a je klid.No,pokud je to substrátem,já spíš věřím lisovanému lignocelu,protože ten si sama rozpustím ve vodě,vydezinfikuju a mám sto procentní jistotu,že se tak nejsou nějaké breberky.

důvodů může být spousta,to video by možná napovědělo....zkus ho dát jinam,třeba na you tube a sem dát odkaz.
zkusím to i bez něj,ale je to trošku věštění z křištálový koule:

-přijde mi,žes tera koupila už použitý - pak to může být třeba tím,že původní majitel to před prodejem čistil nějakým nevhodným čistícím prostředkem ten se nasáknul do toho lepidla (nebo co to je) a do bambusu,kořene...
-na fotce máš v tera houbičku a před lavor s pěnou -nemyla jsi to něčím nevhodným ty?
-z fotky mi přijde že ten kořen je něčím nalakovanej....chyba může být tady....

možná jsem našla důvod jelikož terárim bylo na pohled ošklivé otapetovala jsem ho a zakryla asi větrací dírky takže v terárku byl příšernej vzduch a je možné že to bylo tím vzduchem že jí něco dráždilo na jednu radu jsem jí vrátila zpět do starého tera zbytek noci to furt dělala ale ted celé dopoledne šmejdí leze v pohodě měla jsem jí venku a lezla úplně normálně. myslíte že to mohlo být tím vzduchem

polepila jsem terárko jen z venku samolepící tapetou a tím pádem zalepila otvory na větrání takže neměla přísun čistého vzduchu a to mělo za následky její chování je to tak? Myslím si že kdyby jí trápili paraziti byla by naloležá ve vodě což nebyla nozdry má taky v pořádku a v dírkách u tlamičky taky nic nemá je naprosto čistá. Myslíte že už bude v pořádku je to jak dítě měla jsem o ní takový strach nehrozí jí jí už žádné nebezpečí?

Nemusí být ani přiotrávená/přidušená, dost možná hraje roli to, co tam bylo předtím. Klidně tam třeba jen dočasně mohla být nějaká surikata, ježek, etc. - prostě cokoliv z čeho má krajta bobky a jakmile z toho načichne to dřevo, tak už není cesty zpět, vyjma nového terárka.
Mimochodem, jak dlouho přesně ("nedávno" nestačí) tam vůbec je? Že tam třeba ryje a šmejdí o sto šest teprve po první noci/týdnu je úplně normální. Naopak by bylo divné, kdyby to nedělala.

Minulou neděli jsem terárko přivezla domů a ve čtvrtek jsem jí tam dala no a právě noc ze čtvrtka na pátek začala být divná spozorovala jsem to v pátek ráno byla otočoná okolo jedné větve a pořád házela hlavou jako by jí něco vadilo jelikož na stropě byla přidělaná pytlovina tak jsme mysleli že je to z toho tak jsme jí včera večer sundali no a v noci jsem je probudila a viděla jak leze a pořád hází hlavou a tlamičku otírá tak jsem jí vyndala dala do starého tera tak pak taky nějakou dobu házela hlavičkou ale ted celé dopoledne už je v pohodě leze hlavou nehází. Pán od kterého jsem to tera kupovala říkal že tam měl ještěrky nevím přesně jaký ale podle mě tam měl hada našla jsem zbytky kůže a na fotce to vypadalo na hroznýše

tak jsem koukal na to video,a tý krajtě v tom tera něco evidentně vadí,tohle normální chování není...
co jí vadí těžko říct,ale přikláním se k nějaké chemii (laky,barvy,čistící prostředky,atd. možná předešlý majitel použil nějaké "drsnější" antiparazitikum nebo desinfekci...)

tady je každá rada drahá-pokud mám pravdu (ale nemusím) záleží na tom co ten problém způsobuje-možná bude stačit nechat to pořádně vyvětrat,pokud je to nějaký svinstvo a nasáklo to do toho bambusu,lepidla,kořene tak to taky může být trvale neobyvatelný dokud ty věci neodstraníš-pokud jsou vůbec odstranitelný...
-mmch. proč to tera původní majitel "oficiálně"prodával?-mi napadá jestli na ty "dekorace" přilepení bambusu atd. použil nevhodné materiály ze kterých odvětrává nějaká chemie,časem to mohlo vést k ůmrtí chovance-a pak at už si to uvědomil nebo ne tera prodal...to je samo jen spekulace...