Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezvyklé chování

Dobrý den chci poprosit o radu nedávno jsem mojí rok a půl staré regiusce koupila nové terárium. Po první noci v něm strávené začala házet hlavičkou skoro pořád si tlamičku o něco otírá. Vypadá to jako kdyby jí něco vadilo něco lochtalo ale nic výrazného nevidím žere leze bez problémů poslední svlek měla také v pořádku a ani není naložená ve vodě. Vůbec nevím co s tím proto prosím o radu. přiložím foto zda si někdo něčeho všimnete a přiložím i foto nového terária

Nemusí být ani přiotrávená/přidušená, dost možná hraje roli to, co tam bylo předtím. Klidně tam třeba jen dočasně mohla být nějaká surikata, ježek, etc. - prostě cokoliv z čeho má krajta bobky a jakmile z toho načichne to dřevo, tak už není cesty zpět, vyjma nového terárka.
Mimochodem, jak dlouho přesně ("nedávno" nestačí) tam vůbec je? Že tam třeba ryje a šmejdí o sto šest teprve po první noci/týdnu je úplně normální. Naopak by bylo divné, kdyby to nedělala.

Minulou neděli jsem terárko přivezla domů a ve čtvrtek jsem jí tam dala no a právě noc ze čtvrtka na pátek začala být divná spozorovala jsem to v pátek ráno byla otočoná okolo jedné větve a pořád házela hlavou jako by jí něco vadilo jelikož na stropě byla přidělaná pytlovina tak jsme mysleli že je to z toho tak jsme jí včera večer sundali no a v noci jsem je probudila a viděla jak leze a pořád hází hlavou a tlamičku otírá tak jsem jí vyndala dala do starého tera tak pak taky nějakou dobu házela hlavičkou ale ted celé dopoledne už je v pohodě leze hlavou nehází. Pán od kterého jsem to tera kupovala říkal že tam měl ještěrky nevím přesně jaký ale podle mě tam měl hada našla jsem zbytky kůže a na fotce to vypadalo na hroznýše

tak jsem koukal na to video,a tý krajtě v tom tera něco evidentně vadí,tohle normální chování není...
co jí vadí těžko říct,ale přikláním se k nějaké chemii (laky,barvy,čistící prostředky,atd. možná předešlý majitel použil nějaké "drsnější" antiparazitikum nebo desinfekci...)

tady je každá rada drahá-pokud mám pravdu (ale nemusím) záleží na tom co ten problém způsobuje-možná bude stačit nechat to pořádně vyvětrat,pokud je to nějaký svinstvo a nasáklo to do toho bambusu,lepidla,kořene tak to taky může být trvale neobyvatelný dokud ty věci neodstraníš-pokud jsou vůbec odstranitelný...
-mmch. proč to tera původní majitel "oficiálně"prodával?-mi napadá jestli na ty "dekorace" přilepení bambusu atd. použil nevhodné materiály ze kterých odvětrává nějaká chemie,časem to mohlo vést k ůmrtí chovance-a pak at už si to uvědomil nebo ne tera prodal...to je samo jen spekulace...