Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius nežere

Ahoj, nedávno jsem si pořídil krajtu královskou. Podle zaměstnanců v akvaristice už měla jíst. Dostala laboratorní myš ale dvě hodiny se za ní jen plazila a když došlo ke kontaktu tak se stáhla.. Vím že je možné že nebude jíst i pár měsíců jde mi jen o to jak často to mám zkoušet nebo jestli nemám změnit návnadu. Díky Lukáš
Změna předmětu, původně: python regius (Aurifer)

Velikost terária 45x45x100 časem plánujeme větší, teplota přes den v teráriu 30 v noci 23, má místo na větší ohřev pod lampou a má i schovku pod kamenem. Velikost 80 cm stáří přibližně jeden rok. Vlhkoměr nemám v teraristice řekli že není potřeba rosím každé ráno po rozsvícení.. Nejedla 14 dní.. jde mi jen o to jak často to mám zkoušet a kolik jí na to mám dát času. je čilá, mazlivá. Na internetu jsem viděl že na krmení jí přemísťovali z terária do menší nádoby kde se myš neměla šanci schovat. Díky

je možný že si ještě nezvykla na novej příbytek (nevím jak moc dlouho už jí tam máš). Taky je možný že není zvyklá přesně na druh potravy co ji dáváš (myši živé/mrtvé) dokonce sem se setkal i s tím že nechtěla regiuska jiný myši než bílý než si zvykla. Dal bych tomu čas, až bude mít hlad sežere jí, moc se tím nestresuj ;-)

Mě teď můj 8 měsíčný sameček taky nějak neche žrát. V teráriu se nic nezměnilo (dva úkryty, teplota 27-30C den, 24C noc) říkám si jestli nění ještě mladý na to aby odmítal potravu z důvodu páření. Je to teda zatím jen 10 dní co naposled žral, ale předtím jedl po týdnu pravidelně. Včera sice po myši vystartoval ale netrefil se a pak už ji nechal běhar kolem sebe a nevšímal si jí. Ještě mě napadlo že poslední dvě myši jsem kupoval v jiném obchodě, než ty před tím ale to se mi moc nezdá. No zítra koupil myšku jako dřív a uvidí se.

No do teď jsem krmil normálníma myškama, tak si nevím jestli by tobylo tím, že normálně žerou mastomyši. Říkám si jestli to nemůže být opravdu tím, že je období páření ale je mu 10 měsíců. No dneska zkusim nakrmit večer, když je aktivní. Jinak změny v chování žádný nepozoruji. v noci aktivní, koukal jsem že pije, vyprazňuje se i když teď jen moč a do svleku nejde, svlékal se nedávno. No zatím je to jen 14 dní takže se nervovat nebudu. Váží 339g, tak budu sledovat váhu a pak se uvidí.