Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kabel vs. topná rohož

Dobrý den,
využila jsem sice pár vláken, ale nikdo mi neodpověděl na mou otázku, co se týče topné rohože, proto zakládám nové. A tlačítko ,,hledat" jsem také použila :-[
prosím vás všechny zkušené teraristy o radu. :puff:
V teráriu 80x50x70 budu potřebovat noční teplotu okolo 24°C a nevím, jak je to se závislostí wattáže na teplotě. Byl by vhodný topný kabel 15W? Řekněme, že bych mohla terárium ještě odizolovat polystyrenem... Nebo topná rohož? Pokojová teplota v noci je tak 18-20°C
Díky za odpovědi, vážně už nevím, co dělat. Sice vím, že určité věci je třeba odzkoušet (např wattáž žárovky), ale to by bylo sakra drahé zkoušení :-(

resp. nemusí to být přesně 24, ale nějak kolem... bude tam P.r. a my tu máme hlavně přes noc kosu... myslím, že by se jí 18 ° moc nelíbilo.. hlavně když čtu všechny ty příspěvky tady, internetové stránky a taky jednu příručku (Krajta královská, Ota Knoblauch), tak tam se dočítám, že teplota nesmí klesnout pod 20... jako třeba v létě to snad nebude ani moc potřeba, ale na podzim, v zimě a na jaře rozhodně :-)
resp. se tam píše, že ve 2-3 měsících v zimě je OK 18-20, ale v dalších měsících by to mělo stoupnout na 22-25