Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Únik hmyzu skrz šoupačky

Dobrý den,

aktuálně řeším problém s unikajícím hmyzem z mých terárií skrze mezeru mezi šoupacími skly. Rád bych tímto poprosil zkušenější o nějaké tipy, jak tuto mezeru zatěsnit. Používám terárka z OSB desek, nahoře a dole klasické posuvné lišty a v nich 3 mm sklo. Vzniká zde mezera cca 5-6 mm. Napadlo mě něco mezi ně vlepit. Momentálně zkouším gumové těsnění do oken, ale myslím že časem toto nebude pro hmyz žádná překážka. Našel jsem tuto silikonovou pásku, ale tloušťka 1,5 mm není dostačující. Za jakoukoli radu budu vděčný.

zdar:-D,tak dneska jste mi dostali:-D:-D:-D:-D:-D,Cejno nečteš všechno.Budme chlapi,nebudme ješítný,Ale baba to zase dala:-)(myšleno na Magic).Je to tak blbý :-D,no nic jedem dál :-DTakže naposled:existuje páska(protihluková)sádrokarton, šíře 75mm ta je neskutečná:-D,vše na první pokus :-D,docela blbě jde sundat při "netrefa":-D a vydrží:-D
cena tuším,že Km za 200kč :-D,jinak 50m je někde okolo 400kč :-D:-D

Sernavuz : Na sklo nalepíme malířskou pásku vedle sebe s mezerou například jako je škvíra mezi skly 3-4mm. Vezmeme kousek umělé hmoty například krabičku od CD, uděláme zářez ve tvaru trojúhelníku o hloubce = mezera mezi skly. Mezi nalepenou pásku naneseme silikon, zakápneme jarem a přetáhneme vystřiženým trojúhelníčkem. Po zaschnutí, pokud je toho na pásce napatláno moc, řízneme žiletkou, lámacím nožem, sundáme pásku a máme utěsněno.

Pošuku, 8 tříd ? I já. A potom tedy ::-D
Malý praktický česko-japonský slovník :
ředitel – nemako
zástupce ředitele – jako mako
sekretářka – omako
dělník - mako jako pako

Zdravím,
já si těsnění vyrábím sám ze silikonu.
Dělám to tak, jako když se betonuje...
Ze samolepící pásky si udělám na požadovanou mezeru " šalování " , protože to je z lepící pásky, rovnou je to lepená na sklo.
Když mám tvar a vhodný rozměr nalepený, vnesu do mezery silikon na terária, nechám zatuhnout, samolepící pásku otrhám, skla zandám do šoupaček a hotovo.
Kdykoli se dá silikon ořezat a " umýt " prostředkem na odstranění silikonu a skla jsou zase jako nová.
PB