Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská (python regius)

Dobrý den, zhruba před měsícem jsem si pořídil samici krajty královské (zhruba rok stará). Nyní mě zajímá jedna věc, krajta poslední dva dny často utvírá tlamu a jako kdyby byla přistýdlá (občas jako kdyby zakašlala). V oblasti tlamy jsem zatím žádný hlen nezaznamenal. V teráriu se snažím dodržovat teplotu kolem 28°C, mám také topný kamen (i když se u něj krajta příliš nezdržovala). Až nyní se celý den u kamene nahřívá. Rád bych znal vaše názory a popřípadě zkušenosti, zda-li se nejedná o nic vážného nebo popř. zda-li se nejedná o nějaký jev spojený se svlékáním, na těle jsou totiž nepatrné kousky uschlé kůže.Potravu přijímá pravidelně, s vylučováním jsem nezaznamenal taktéž žádné potíže. Dále se chci zeptat, zda-li není spíše ku škodě, že mám v teráriu písek místo Lygnocelu apod. Písek je sice pěkný co se dekorace týče, ale zda-li není špatný z hygienických důvodů pro hada.
Děkuji za vaše připomínky
S pozdravem
Lukáš M.

S čím vám mohu poradit tak bych vyněnil písek např. za piniovou kůru mam ji u regiusky, a naprostá spokojenost. Písek se moc nedoporučuje, pokud chcete více o tomto tématu tak si tu dejte vyhledat: ,,substrát" nebo ,,linocel", a najdete hodně dlouhé diskuze proč lignocel a podobně.

Bla bla bla.. stale to iste dookola. Ako bolo povedane, daj si hladat lignocel, alebo podklad a pod a mas citania preco ano a preco nie na cely den.
Ja mam lignocel pri vsetkych hadoch a uplna spojkojnost. za tie roky ani jeden problem.
Niekto ti povie to niekto to, ale kazdopadne piesok prec, max zmiesat s raselinou v pomere 1:1, alebo 1:2.

inak vyzera to na nachladenie. Skus dvihnut teplotu o par stupnov, znizit vlhkost a pomohlo by dat nejake vit(C,B), ale vsetko z rozumom.
Ak to bude vazne tak na veterinu a ATB

Někomu vyhovuje, a někomu ne... Já s ím prostě dobré zkušenosti nemám... Jakmile jsem ho dala do terárka, tak se vyskytl nějaký problém. Buď se mi tam objevily paraziti nebo měla krajta kožní problémy. Ale jak říkám, vím, že lignocel má hodně chovatelů ve svých terárkach a nechci tu prohlašovat moudra typu "lignocel ne"... Záleží na každém. Taky neříkám, že problémy u mojí regiusky způsobil jen lignocel... Jen jsem řekla svůj názor...