Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Naše agama nekaká

Dobrý den, chci vás poprosit o radu. Naše agama vousatá, které je šest měsíců, v poslední době přestala kakat každý den. Předtím s tím žádné problémy neměla a teď se stane, že se nevyprázdní i 5 nebo 6 dnů. Je to v pořádku? A pořád hrábe v písku, nemá to s tím nějaký souvis? Žere ale normálně, všechno jí chutná.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Agamáka mám doma 5 dní.Od neděle... je mu 7 měsíců a zatím se vyprázdnil jen v tu neděli a pak už ne. Žere úplně normálně cvrčky, zelené nechce. Včera dostal i 3 červy a dneska 2 a zase asi 4 cvrčky. Zkoušela jsem ho dneska dvakrát koupat, ale koupel se mu nelíbí. Vždy tam chvíli stojí a pak začne sebou plácat a snaží se dostat ven. Mám dál zkoušet koupel? nebo je to třeba tím že si zatím ještě zvyká na jiné podmínky?

Jester proste neni savec, nereste porad dokola "uz 3 dni nekakal" nebo "4 dni nezere" - ten chod organizmu je malinko jinde. Pokud je zvire jinak v poradku, tak se nic nedeje. Dulezite je dodrzet spravne podminky, ale resit jestli kadi odrostla agama jednou za tyden nebo kazdy den v 16:30 nema moc cenu.

(nabizejte agame i "zelene" - a pokud zere bez problemu cvrcky, davejte mu radej ty - ne "cervy", pokud tim myslite zophobasy)

pokud je aktivni, basti, tak nakonec kakanec udelat musi ;) Muze pomoct ta koupel, ale jak pisete - mnohe agamy ji proste nemaj rady a jen je to stresuje (hodne individualni, jine si ve vode vylozene rochni). Voda by mela byt tepla - "jak pro male decko", a tolik aby agama bez problemu dosahla na dno.