Já večer stromáky normálně rosím- vybavení, stěny, kytky- ono to do rána vyschne a substrát mají trvale suchý, osvědčilose. Z misek nám pije máloco, a je to spíš individuální, než v rámci druhu.
Co se týče toho zotavení po importu, tak moje zkušenost je ta, že funguje dát zvíře do biotopně zařízeného terária se substrátem, rostlinama atd, žádný hygieňák, dát mu napít, popř. to CCL, pokud jsou opravdu mimo kondici a nechat je pokud možno naprosto v klidu, aby se zbavilo stresu. I po té aplikaci toho CCL had musí okamžitě přijít do terárka zůstat v klidu, aby to nevyblil, CCL je dost tekuté a mohl by vdechnout zvratky...takže převoz potom nepřichází v úvahu. žádné tahání po veterinářích, žádné injekce, žádné okamžité odčervování. Sice bývají jak lezoucí zoo, ale to pro ně v daném okamžiku není zásadní problém a pokud je hned po importu odčervíš, tak je zabiješ. Naopak pokud tomu zvířeti poskytneš vhodné podmínky aby přežilo, a má ještě aspoň trochu sil na to, aby přežilo, tak přežije.
Co se týče toxicity, tam nevím, jak na tom hispidy jsou (jeden údaj uvádí silný jed, jiný redukovaný jedový aparát, takže těžko říct), nicméně jsou to velice klidní hadi a dá se říci, že nejsou kousavé, takže se snimi manipuluje dobře. Ale mají opravdu velice dlouhé jedové zuby, když je mají sklopené, mají je přez celou tlamku. takže pokud jí strkáš žížalu, což jde docela blbě, protože žížala je slizká a kroutí se, tak pokud si ji had sám vezme, tak je to fofr a je potřeba dávat hodně velký pozor na prsty... začne doslova mávat těma zubama až dost daleko před tlamku a soukat do sebe tu žížalu, i poměrně dlouhou do sebe nacpe v okamžiku. Proto se mi podařilo vyfotit při žraní ostřejc jen to 1 mláďátko