Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá kulhá na zadní nohu

Ahoj, jsem začínající terarista, dostal jsem k Vánocům agamu vousatou, podle vzrůstu bych to typoval na mládě tak do 7-8 měsíců. Od začátku má v terárku žárovku a asi po měsíci jsme přidali i vyhřívaný kámen. Cvrčků žere opravdu hodně, ale asi až před třemi týdny jsme jí začali posypávat cvrčky drcenými skořápkami + jednou za 10 dní dostává Nutri Mix rep ( http://www.svetkrmiv.cz/vitaminy--mineraly/nutrimi x-rep-plv-80g-pro-plazy-2 ). Cca před dvěma týdny začala kulhat na zadní nohu, prý skočila asi z 10 - 20 cm výšky na gauč (já u toho nebyl, jsem přes týden na intru a o agamu se starají rodiče), ale řekl bych že to je moc malá výška na nějakou zlomeninu, navíc když to bylo do měkkého. Teď jen leží na kameni a když jí dáme cvrčka tak se za ním rozeběhne a pořád na tu nohu kulhá, jednou jsem myslím zahlédl i záškuby v této končetině.

Díky moc za všechny rady.

Jinak zeleninu nějak moc nežere, jen občas něco zobne.

Ja si myslim že nezaleži na vyške . Ak maš neštastnu agamu tak si tu nohu trebarz zlomila . Može to byť zlou stravou ( nedostatok vapnika ) . Vyhrevny kamen ? Neviem ako pri agame ale u leguanov je doporučene nepouživať to . Ja to nemam ale neni to nahodou horuce a agama sa popalila ? Teraz asi poviem neaku blbosť ale ak sa poriadne nezvliekne može jej stara koža nohu uškrtiť ? Jeden chovatel na TP pisal o niečom takom že leguanovy odpadli dva prsty . Usudili ste že to bude zlym zvlekom .

u vousatek je dle mne topny kamen OK (viz tudlec vpravo co jsem napismenkoval v clancich) - neni to "stromovy" plaz ale spis "zemni" - takze rad vyhledava vyhrivaci mista/kameny. Jen to nesmi byt prilis horke...

ad. topic - nase bezne skacou v terarku dolu z cca. pul metru a nic, ale nahoda je blbec - mohla spadnout nejak nestastne a ublizit si. Ja se nedavno prizabil na schodech kdyz jsem nesl "big tower" Dell mrchu - a to jsem se jen preslapl o posledni schod. Workstejšnu jsem sice zachranil (jak Hazlik v Slavnostech snezenek :-) ), ale kulhal pak jeste 2-3 tydny.