Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regiuska - problém s kůží a sípání

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, krajtě se zničehonic udělaly na dvou místech na kůži, takové jak to říct "kožní výrustky". Pouze na tlamce a na páteři zhruba v půlce těla. Ze spodní části těla na dvou místech vedle sebe se udělaly takové jakoby černé šupinky. Byl jsem minuly tyden v sobotu u Veta a bylo mi řečeno jestli krajta vyla odčervená při koupi. říkám že já ji neodčervoval a tudíž mi vet řekl že to mohou způsobovat paraziti. Tak mi dala 3 injekce bílého hustého roztoku (tuším každá injekce 3ml) ktere jsem ji mel po dobu 3 dnu aplikovat. Krajte to nejspise moc nechutnalo ale zvladla to. Ranky vsak nezmizely a dneska pojedu na kontrolu, ale co me jeste vic znepokojilo ze asi ve ctvrtek zacala krajta sipat, hlavu obcas zdviha nahoru a pri vydechovani se ji jakoby pod tlamkou nafoukne krk a pak vzduch vyfoukne za slysitelneho sipani nebo piskani:(

terarko vytapeno zarovkou cca 8 - 9 hodin denne, v chladnejsim koute je cca 26 stupnu pod zarovkou tipuju tak 32 mozna vic. tedka jsem casovac zapinani snizil na nejakych 7 hodin, tak mam strach jestli se nemohla podchladit. Casovac jsem uz nastavil na 10 hodin sviceni denne. jinak podestylka lignocel(puvodne) vzhledem k tomu ze jsem chtel zamezit sireni parazitu, lignocel jsem vyhodil, vycistil terarko a dal do nej prozatim papirove uterky.Rosime cca 1x2 denne, jak kdy

Napada vas prosim nekoho nejake reseni pripadne co bych u veta mohl chtit aby krajte naordinoval pripadne jakym zpusobem ji muzu sam pomoct? Mam obavy ze to stejne dopadne tak ze dostane antibiotika:(

dsc09997j.jpg

dsc09995b.jpg

dsc09999l.jpg

Na zádech to vypadá jak spálený, na tom čumáku asi taky, nebo je to nějakej strup po odřenině + možná nějakej nesvlek?. Ty fleky na podvozku můžou být taky spálenina, nebo nějaká plíseň (ale spíš je to taky spálený).

Každopádně by jsi měl hodně poupravit podmínky chovu. Svícení 8 hodin denně je málo, chtělo by to spíš nějakých 12. Teplota se netipuje, ale měří....
Tipuju, že krajtě v takových podmínkách byla zima, tak se narvala někam k žárovce.
Rosení 2x denně je moc. V případě promočenýho substrátu si koleduješ o plísně.....
To sípání a nafukování je nejspíš z nachlazení. Snížil bych vlhkost, zvýšil teplotu a prodloužil dobu svícení. Můžeš jí taky dát vit. C

rosení 2x denně nemusí být moc, teda aspoň u mojí reginy není. Rosím každý večer a někdy musím i odpoledne, když přijdu domů. Terárko mám 80x70x50, docela rychle schne a promočení a následné plísně rozhodně nehrozí :puff: mimochodem, kolik by měla mít vlhkost před svlekem?
Předem díky za odpověď

Dobrý den,
moje krajta taky nějak sípe...je jí asi rok a třičtvrtě. Přinesla jsem si ji před 3 týdny. Při převozu snad nenastydla, cesta vytopeným autem cca 7 minut a byla v krabici, odizolované polystyrenem a uvnitř byla ještě sklenička s teplou vodou... Podmínky chovu-substrát je rašelina, vlhokost asi 60% (teď se svlíkala, tak až 80%), ter 80x70x50, teplota 25 v nejchladnějším místě, cca 30° průměr a tak 34 pod žárovkou. Přes noc 22-25 (od chladnějšího po teplejší místo po celém tera)-výhřev topnou fólií. Můžete mi, prosím, poradit čím to může mít?
Jinak teď se koupeme, protože se nám špatně svlíkla hlava a jedno oko :-( A to i přesto, že jsem poctivě rosila a udržovala vlhkost 70-80% ... Je možné, že to zapříčinila o něco nižší vlhkost přesně v době svleku? Přece jen ta topná folie substrát celkem vysušuje.