Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přestěhovat cvrčka

Dobrý den, chci si zařídit chov cvrčků a už jsem vyčetl snad všechno,ale... jak je mám přemisťovat, jsou strašně rychlí. Teď je chamíkovi sypu přímo z krabičky, ale když ho chci vzít třeba do pinzety tak pět minut chňapu do prázdna a bojím se, že cvrka rozmáčknu. Jak to udělat, když jim budu chtít třeba vyčistit bednu... Děkuji moc.

Já mám cvrčky v boxu z Ikey, v tom kladeniště, a karton od vajíček. Pinzetou je chytám, když vylezou na karton ( a že vylezou). vždy ze strany za nožičku a jde to. Nejprve jsem jich pár rozmáčkla v tělíčku, ale po chvilce se to člověk naučí za nožičky. Chce to měkkou pinzetu, aby se dala rychle zmáčknout. Pokud jde o čištění bedny to nevím, ale přesypáním přemístíte i trus. Nicméně, pro přemístění všech 2x klepnu s boxem a pak svižným pohybem přesypu, většinou uteče tak jeden z velkého množství). Každopádně to dělám na zahradě.