Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přestěhovat cvrčka

Dobrý den, chci si zařídit chov cvrčků a už jsem vyčetl snad všechno,ale... jak je mám přemisťovat, jsou strašně rychlí. Teď je chamíkovi sypu přímo z krabičky, ale když ho chci vzít třeba do pinzety tak pět minut chňapu do prázdna a bojím se, že cvrka rozmáčknu. Jak to udělat, když jim budu chtít třeba vyčistit bednu... Děkuji moc.

Díky.Mám na mysli spíš malochov, pro jednoho chamíka. Ale říkal jsem si, že stejně objednávám třeba po 400 kusech cvrčků. Ty pak zchladím a přestěhuju do krabiček, kde třeba měsíc vegetí, než je zkrmím.Ale jen je přesypávám do skleničky. Tak bych si založil chov i na mladé.Jen mne trápí ta manipulace se cvrčky...

Vana nebo sprchový kout to jistí ;-). Beru je do ruky. Pinzetou bych je asi rozmáčkl. I přes veškeré "bezpečnostní" opatření je sem tam musím odlovit i po domě :-D. A na přemistování používám s úspěchem 5l kanystr ( vysoký ) od destilky nebo kapaliny do ostřikovačů s odřezanou vrchní částí. Tam se mi vleze 1/2 proložky od vajíček, takže je tam bez problémů sklepnu. Je to vysoké a kluzké a nemají šanci odtud vyskočit. Snadno je pak po zahrkání, ( abych je zblbnul ) sešoupnu jak po skluzavce do menší krabičky s víčkem kde dostanou další "třepandu" spolu s vitamíny a minerály a potom už putují hezky k chamíkům. Pouštím je volně, ať si chameleoni zaloví.

Já osobně je nechávám chvilku v ledničce. (teď přes zimu jsem mohl i na balkóně). Jsou pak skoro tuhý a beru je do ruky. Dokonce i když to přeženu a nechám je v lednici delší dobu,tak pak jsou úplně nehybný. Pro lepší manipulaci si pak přenesu bedýnku do vany, sklepnu je do menší krabičky, pak vitamíny a minerály a šup s nima do terárka.

Já mám cvrčky v boxu z Ikey, v tom kladeniště, a karton od vajíček. Pinzetou je chytám, když vylezou na karton ( a že vylezou). vždy ze strany za nožičku a jde to. Nejprve jsem jich pár rozmáčkla v tělíčku, ale po chvilce se to člověk naučí za nožičky. Chce to měkkou pinzetu, aby se dala rychle zmáčknout. Pokud jde o čištění bedny to nevím, ale přesypáním přemístíte i trus. Nicméně, pro přemístění všech 2x klepnu s boxem a pak svižným pohybem přesypu, většinou uteče tak jeden z velkého množství). Každopádně to dělám na zahradě.