Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přestěhovat cvrčka

Dobrý den, chci si zařídit chov cvrčků a už jsem vyčetl snad všechno,ale... jak je mám přemisťovat, jsou strašně rychlí. Teď je chamíkovi sypu přímo z krabičky, ale když ho chci vzít třeba do pinzety tak pět minut chňapu do prázdna a bojím se, že cvrka rozmáčknu. Jak to udělat, když jim budu chtít třeba vyčistit bednu... Děkuji moc.

Vana nebo sprchový kout to jistí ;-). Beru je do ruky. Pinzetou bych je asi rozmáčkl. I přes veškeré "bezpečnostní" opatření je sem tam musím odlovit i po domě :-D. A na přemistování používám s úspěchem 5l kanystr ( vysoký ) od destilky nebo kapaliny do ostřikovačů s odřezanou vrchní částí. Tam se mi vleze 1/2 proložky od vajíček, takže je tam bez problémů sklepnu. Je to vysoké a kluzké a nemají šanci odtud vyskočit. Snadno je pak po zahrkání, ( abych je zblbnul ) sešoupnu jak po skluzavce do menší krabičky s víčkem kde dostanou další "třepandu" spolu s vitamíny a minerály a potom už putují hezky k chamíkům. Pouštím je volně, ať si chameleoni zaloví.

Já osobně je nechávám chvilku v ledničce. (teď přes zimu jsem mohl i na balkóně). Jsou pak skoro tuhý a beru je do ruky. Dokonce i když to přeženu a nechám je v lednici delší dobu,tak pak jsou úplně nehybný. Pro lepší manipulaci si pak přenesu bedýnku do vany, sklepnu je do menší krabičky, pak vitamíny a minerály a šup s nima do terárka.

Já mám cvrčky v boxu z Ikey, v tom kladeniště, a karton od vajíček. Pinzetou je chytám, když vylezou na karton ( a že vylezou). vždy ze strany za nožičku a jde to. Nejprve jsem jich pár rozmáčkla v tělíčku, ale po chvilce se to člověk naučí za nožičky. Chce to měkkou pinzetu, aby se dala rychle zmáčknout. Pokud jde o čištění bedny to nevím, ale přesypáním přemístíte i trus. Nicméně, pro přemístění všech 2x klepnu s boxem a pak svižným pohybem přesypu, většinou uteče tak jeden z velkého množství). Každopádně to dělám na zahradě.