Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samec+samička

Zdravím, měl bych dotaz

choval jsem dva gekončíky v domnění, že jsou to obě samičky, dnes jsem ale zjistil, že jeden je samec a ojíždí samičku :D Chtěl jsem se zeptat, jestli je mám nechat pohromadě, nebo jednoho prodat, popřípadě přikoupit další samičku. Někde na netu jsem četl, že samec samičku uhoní a po čase zemře, myslíte, že je to možné? Prosím o pomoc :(

Tak samec už je pryč, ale samička razantně přibrala, takže má v sobě určitě vajíčka. Je jí teprve asi 10 měsíců a už má snášet vajíčka :( Nejhorší na tom je, že už přes týden nežere a vajíčka taky ještě nenakladla. Myslíte, že to přijde? Popř. jestli mám navštívit veterináře? Děkuji za každou odpověď

to se bohužel stát může, ale s tím už nic neuděláte. Je vůbec březí- prosvítají jí ta vajíčka? Krom toho, že nežere- nehubne, nebo nechová se divně? (jestli se nehrbí, nekroutí atd). Pokud ne, tak ji nechte v klidu, veterinář s tím stejně nic moc nenadělá. Až (pokud vůbec) vyklade, tak jí dejte dostatek minerálií a pořádně ji nakrmnte, bude hodně vyždímaná.

když nevyklade, no tak chcípne, co by stalo jinýho? Vajíčka samozřejmě taky, ale u 10měs 0,1 stejně budou s největší pravděpodobností neoplozená. Zákrok bude podstatně dražší, než cena toho gekončíka, navíc bude do dalšího chovu vyřazená, pokud se to vůbec povede- u takhle malých zvířat to je vždycky problém. Nechte ji v klidu, pokud je jinak OK..to že nežere je celkem logické, když jí většinu břišní dutiny zabírají vejce. Krom toho vlhkého ligna jí tam dejte tmavý vlhký úkryt, je to lepší stimul. Ony většinou zvládnou vyklást i hodně mladé samičky, pokud byly dobře živené, ikdyž jim to samože vůbec neprospívá...držim palce, aby to zvládla ;-)

pokud jsou bílá, tak to zkus... co se týče těch snůžek, tak to vychází zhruba na 1snůžku měsíčně, mimo zimních měsíců, takže by to odpovídalo... nevracej k ní samce, nech je oddělené a pokud bude holka zdravá a doroste (ony někdy když se předčasně nakryjou a kladou, tak zůstanou menší), tak tam kluka vrať tak nejdřív za 1/2-3/4 roku.