Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chov hmyzu - gekončík noční - teplota?

Ahoj. Přemýšlím nad pořízením skupiny gekončíků nočních.
Hmyz ze zveráče mi přijde celkem nákladný z dlouhodobého hlediska.
Můj dotaz zní:
Mohu nějaký hmyz (cvrček, červ) chovat ve sklepě kde je omezené světlo a nízká teplota? (namám tam možnost použití el.)
Pokud ano, prosím o název druhu..

Děkuji.

Pro chov krmného hmyzu je potřeba teplo (dle druhu 25-30 st.), aby se množily, tma většině nevadí, pouze sarančata chtějí hodně světla a ještě víc tepla než jiný hmyz (místně až přes 35 st.), cvrčci, švábi jdou i po tmě. Mnohem lepší mi přijde koupit vždy nějakou tu decku moučňáků a ti vydrží v bedýnce s trochou substrátu (šroty/strouhanka/mouka...) a občasným příkrmem zeleninou v pohodě v pokojové teplotě (při nižší teplotě vydrží déle než se zakuklí), pro produktivní chov je ale lepší teplota vyšší. A moučňáky střídat s těmi koupenými cvrčky (mohou být koupeni od chovatele na burze a ne drazí a vyhládlí ve zverimexu), kteří také při pokojové teplotě nějaký ten týden až třeba přes 1,5 měsíce vydrží (střeďáci déle, u dospělců neznáte stáří a mohou umírat velmi rychle). Cvrčky stačí dát do plastové bedny (vyšší, aby nevyskočili), dát jim tam úkryty (namuchlaný papír, proložky od vajec apod.) a přikrmovat zeleninou a psími granulemi. Důležité je u moučňáků i cvrčků sucho a tedy odstraňování zbytků potravy.