Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá- těžkopádně chodí.

Prosím o radu.
Mám problém s půlroční agamou. Tři dny zpátky začala těžkopádně chodit. Celý den spíše polehává, ale žere a loví normálně. Včera jsme zpozorovali, že se jí při odpočínku lehce třesou konečky prstů. Navíc poslední dny málo vylučuje..tak jednou za 3-4 dny.
3x týdně dostává vitamíny Nutrimix+ drcenou sépiovou kost, kterou má v terárku i volně k dispozici.
Máme ji cca 2 měsíce a tento týden nám má být doručena ReptiGlo 10.0. Chovatel nás ujišťoval, že 2 měsíce bez UVB to vydrží. jenže teď mám strach, že jsme to zanedbali..
Snažila jsem se hledat na fóru, ale mám šíleně zasekaný počítač a odpověď bych našla nejspíš tak za týden..takže se omlouvám pokud se takový dotaz již objevil.
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,

mám sice agamky kočinčinské, ale myslim si, že je to skoro stejné. UVA i UVB je pro ně strašně důležité, bez něj netráví a nevstřebávájí nic z potravy! Nutrimix jsme měli původně také, ale jednoho dne dostali strašné křeče do celého těla, bylo to málem vápníku! Nyní máme Roboran pro plazi a už se nikdy nic takového nestalo! Tu drcenou sépiovou kost žere?