Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá-osvětlení

Prosím o radu vím že se to tu řešilo tisíckrát mám to snad všechno pročtené ale chytrá z toho nejsem:-).SAmozřejmě se jedná o osvětlení a vyhřívání u agam.
Mám terárko 100x50x50.
Vesměs všude se píše že repti glo ne,jestli jsem dobře pochopila tak většina uv světel nehřeje,našla jsem pouze tuhle http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product _details&flypage=flypage.tpl&product_id=149&catego ry_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=1 co si o ní myslíte je to dostatečný zdroj uvb i tepla?plus zářivka trubice na osvětlení?
Nebo napište dle Vás nejlepší řešení pro takhle velké terárko skleněné?
Děkuji:-)

Dobrý den, měl bych obdobný dotaz, mám terárko kde bych mohl (dle doporučení) dát výbojku solar raptor 70W FLOOD, ale zajímalo by mě, bylo-li by možné ji nahradit výbojkou http://www.zarovky.inshop.cz/osramvybojky/powerbal lhci-ep/OSRAM_halogenidova_vybojka_HCI_EP6.html?It emIdx=4, děkuji za názory a odpovědi
PS normálně bych to neřešil a koupil raptorku, ale tuto osramku mám možnost mít za velice nízkou cenu a dle konzultace s manažerem, kde je prodávají je to dělané pro terária (spec. pro plazi pro tvorbu vit. D) ale chci se zeptat také zde, on mi může navykládat cokoliv...:)

a dle konzultace s manažerem, kde je prodávají je to dělané pro terária (spec. pro plazi pro tvorbu vit. D)

Normálně ti ten "manažer" lže, jak když tiskne :-). Je to dělané pro stejnej účel, jako ostatní halogenidy nejen od Osramu, tj. osvětlování vitrín, kanclů, pultů s masem a zeleninou v obchodě apod.
Stačí, když se podíváš do katalogu Osramu (www.osram.cz), kterej je volně na netu a nemusíš si nechat kdeco nalhávat (není výtka).
Lampa má samozřejmě UV-stop, jako dnes už všechny komerční halogenidy. Tozn. bez UV (určité množství UVA ve větších vlnových délkách tam bude).
Ty lampy používám v 35W verzi pro dosvětlení některých terárek bo ten keramickej hořák zajišťuje moc pěkný světlo a vcelku slušný spektrum. UV jsem si u nich samozřejmě měřil, to si měřím už i u těch svíček :-D. Na osvětlení terárka rozhodně doporučuju (světlo ve viditelné části je jistě mnohem kvalitnější než z Raptorky apod.), jako zdroj UV rozhodně ne.

edit/: cituji katalog Osram:

Výhody technologie UV filtru:
• menší křehnutí plastových součástí ve svítidlech,
• UV filtr světelného zdroje odpovídá nárokům podle
normy IEC 61167.
Využití:
• „downlighty“ vestavěné ve stropě, vhodné pro
kanceláře, obchodní domy, veletrhy a výstavy,
• dekorační otevřená svítidla,
• pro použití ve venkovním prostředí i vnitřních
prostorech,
• průmyslové osvětlení.

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu.
Mám terárium 100x50x50 cm na stropě terária zabudovaná stínítka. k teráriu jsem dostal Reptile UVB 150 25W a Intense Basking spot 25W (obojí od Exo Terra). Ještě nemám koupenou agamu zatím jen připravuji ale zkoušel jsem je zapojit a teplota se v teráriu prakticky nezměnila. Nejlepší co mě napadlo je koupit stejný typ výhřevné žárovky ale s více watty (150/75/..). předem děkuji za radu

já osobně těmto typům žárovek moc nefandím,osobně používám SunLux UV 70W už několik let a jsem spokojen a zvířata očividně také když se jim dobře daří.
Zkuste mrknout na: terashop.cz tady Vám i poradí jak silnou Watáž potřebujete do daného terária
Já bych volil 50W nebo max 70W.U silnější se pak terárium přehřívá a zvířata nemají kam zalézt do chladnější části...