Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korytnačky Clemmys Guttata

Zdravím,

rád by som sa spýtal na vaše skúsenosti s chovom týchto krásnych maličkých korytnačiek. Sú to moje prvé korytnačky vôbec, z dostupných zdrojov, ktoré som si naštudoval pred kúpou, som usúdil že sa nejedná o náročný druh. Pomohli by mi typy čo do vyváženej stravy, nádrže ako aj bežnej starostlivosti.

Podľa získaných info som pripravil akvaterárium takto (vpravo je miska s pieskom,na ktorú svieti žiarovka):

[http://i1219.photobucket.com/albums/dd425/Collaris /P3141222.jpg]

fotky zakúpeného páru:

[http://i1219.photobucket.com/albums/dd425/Collaris /P3141215.jpg]

[http://i1219.photobucket.com/albums/dd425/Collaris /P3141219a.jpg]

pár ďalších foto je tu(úplne dole).

Ďakujem,

Ľubomír

ahoj, vím, že to není zrovna k tématu, ale zaráží mě proč má spousta lidí v akvárku tak málo vody?vždyť v tak malém množství se těm želvám musí strašně špatně plavat a vegetovat vůbec.....nebo se snad mílím?Já osobně mám želvy nelsonky a nádhernou a v každém mám zhruba 36 čísel vody a zbytek souš. Odvíjí se to snad od druhu špatných a dobrých plavců?

No, ja sám želvy nechovám, ale z toho čo som si naštudoval tu na fóre a aj inde na internete, ide o to, že sú vodné koritnačky tzv. brodivé, ktoré majú v hlbšej vode problémi napr. aj Clemmys guttata a sú vodné korytnačky, ktoré si v hlbšej vode libují napr. Trachemis scripta scripta. Takže tieto guttaty by v takej plitkej vode mali prosperovať a v tomto ohľade nijak nestrádať. A guttaty sú tiež malým druho želv, takže hĺbka vody musí byť aj v pomere k veľkosti telu.

Juro, brodivé korytnačky sú napr matamata, kajmanky a podobne, ktoré brodia preto, lebo im ich hmotnosť nedovolí plávať.
Je viac druhov korytnačiek, ktoré nie sú dobrí plavci a preto sa im nedáva veľa vody. V severnej Amerike je to napr Clemmys guttata, Glyptemys muhlenbergii, známe sú aj podrastové korytnačky, ako sú napr zástupcovia rodu Rhinoclemys. Ak si pozriete ich nohy, nie sú ani plávavé, ani také, ako u klasických suchozemiek. Je to proste niečo medzi.