Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční

Dobrý večer byl jsem na teraburze a měli tam pěkné gekončíky noční a můj dotaz zní takhle stačí mít jednoho nebo je třeba více jedinců popřípadě kolik. Na internetu jsem nic moc nenašel a tak se obracím sem

do toho terárka ak 2, tak samice, nie pár. ale stačí podľa mňa dať tam 1 exemplár, smutno mu nebude :)

otváranie (vstupovanie) do terária zhora sa síce všeobecne nedoporučuje, ale z vlastnej skúsenosti môžem povadať, že konkrétne väčšina gekončíkov nočných sa postupom času zvykne vypracovať na flegmatikov, ktorým je šumafuk, ako do terária človek zasahuje... choval som najprv samca, potom párik v bývalom akváriu 60x34x35 so vstupom zhora a nemali s tým absolútne žiadny problém

jo tak eublefárům je zrovna uplně jedno, že se k nim leze zhora...obzvlášť těm domestikovaným. řada lidí co je "vyrábí na kila" je má v plastboxech nebo akvárkách bez krytu jen vysokých tak, aby nevzali čáru, s pískem nebo novinama na dně, miskou na vodu a úkrytem a zvířata vypadají stejně spokojeně jak ta v terárkách, a vydatně se množí. takže to s tím přístupem shora není zas tak tragické. Mimochodem, já mám hodně ještěrů v Samlách z Ikei s deklem z pletiva, taky přístup shora a žádní zvířata s tím problémy nemají, prostě okouknou situaci a už jim to je fuk.. dokonce i zvířata jako Leiolepisky, Ctenosaury, Lacertidi, různí tejáci z odchytu a to jsou nějací plašani.

Dobrý den nechci zakládat nové vlákno i přes to že je tady řeč o gekončících mám asi 2 cm v těle velkou acanthoscurriau geniculatu a když jí hodím asi 1 cm velkého cvrčka tak od něj utíká pryč nevíte čím to může být jestli se tady někdo z vás zabývá nebo chová tohoto nádherného pavoučka