Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní voliéra - budování

Jelikož se nám už "jaří" , zadal jsem si závazek pro tuto pětiletku :-) - vybudovat venkovní voliéru pro chamíky. Pročetl jsem komplet poradnu, proštoural net a nic moc jsem nenalezl. Asi hledám blbě :-[.
Plánuji dřevostavbu ( smrkové hranoly cca 40x40 mm ).
Váhám u pletiva. Buď použiji hliníkové "muší" ( nedostane se k chamům bodavý hmyz ) nebo ocelový pozink ( oka cca 10x10 mm ) viz. foto.[http://tera.poradna.net/file/view/8078-imag1314-jp  g]

Dál váhám nad pevným dnem použít-nepoužít:?:
Materiál sklo-plast:?:
Typ vanička-rovná deska:?:

A jako poslední dumám nad částečným krytem stropní části z důvodu dešťů a také možnosti regulace teploty chamů ( prostě aby si mohli zalézt do stínu, když jim bude hic ). Slunce na ně bude v plném létě valit asi od 11 do 20 hod.

Rád si nechám poradit. Přivítám fota, komentáře i vášnivé debaty.

Budovatelský plán plním na 152% :-D Práci čest.

Jelikož své budovatelské plány plním na 152%, soudruzi a soudružky :-), hlásím že je dobudováno. Sice později, ale přece ( nebyli lidi ;-) ). Dávám to sem nejen coby inspiraci pro ty, kteří se do něčeho podobného chtějí pustit a hledají materiály jako já před třemi měsíci, ale i proto, aby jste mi to sepsuli či pochválili ( dělá to dobře mému egu ). Po usilovném propracování a několikanásobném přebudování plánů jsem stvořil tohle.

Rozměry celkové: d x v x š 170 x 180 x 70 cm
Rozměry " obytné " části : 170 x 140 x 70 cm (40 cm jsou nohy)

Cena za celý ten cirkus byla kolem 3.000,- Kč.

Smrkové hranoly 35 m 1.200,- , zasklívací lišty 400,- , sklo 750,- , Luxol Impregnant a Luxol Top 350,- , pletivo 600,- .

Spolu se svým tři a půl letým synkem jsme po tři víkendy řezali, impregnovali, natírali, natírali (natírali jsme 2x ;-) ), šroubovali, sponkovali pletivo a zasklívali do lišt sklo.

Celou voliéru jsem pojal jako dvě oddělené části které jsou k sobě sešroubované vruty a pokud bude potřeba, bude je možno kdykoli oddělit. Dvě kolmo na sebe postavené stěny a strop jedné z voliér jsem udělal ze skla coby závětří a na strop jsme ještě se synkem nalepili protisluneční fólii ( 1. zabrání vysypání skla při případném rozbití, 2. chamíci budou mít možnost se schovat před sluncem ). Zbytek stěn, strop a dno jsem udělal z pletiva s oky 1 x 1 cm.

Hodně zdaru při budování.

Taky dobrý. Tady je vidět, že to jde i za pár kaček a nemusíš to alespoň v zimě schovávat.
Jak to máš kotvené ? Buď jsi přečůral Newtonův gravitační zákon což je na nobelovku, nebo je to nějak zavěšené ?
Jak jsi řešil zavírání ? Vidím vázací pásky ale to aby jsi si na ně pořídil fabriku.:-D
Místo klacku ze kterého ti to listí opadá tam vraž do petflašky jakoukoli vrbu. Krásně obroste a to kilo vody to v poho unese( toť můj názor ).

Máš to na chamíka? Jak poroučíš větru dešti ? Maš tam nějaké krytí ? Pokud ne, máš vyzkoušené že jim nevadí naše propršenější počasí ? Ptám se, protože teď řeším, že bych to mé vytunil ještě zakrytováním stropní části druhé sekce voliéry sklem, které propouští UV. Zatím ho pro mě místní sklenář nějak zkouší splašit po dodavatelích. Dřív se to vyrábělo pod obchodním názvem Helios.

Nene tahle je pro lega...jako krytí zatím používám plachtu když prší (proto ty kolíčky) ale teďka tam budu mít 0,5 desku z voděodol materiálu ..takže vyrobim jen lišty do kterých to potom zepředu zasunu když bude hnusně a bude to v poho...

které propouští UV

No já si ale stejně myslím že to nepropstí všechno a navíc to bude asi docela drahý....ja tu udělám takhle jen kvůli tomu aby do toho nelilo a nehnolo mi to pak jinak jen ať si to sluníčko užijou v plný síle :-)