Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba kosterního preparátu

Zdravím,
docela bych si chtěl zkusit vyrobit nějaký ten kosterní preparátek, ale na netu jsem toho o technice výroby našel velmi málo, jediné co mi pomohlo byl článek Aurifer(?) na jejích stránkách, tady na poradně jsem nenašel vůbec. Proto se ptám, mohl by jste mi někdo, kdo s tímto máte zkušenosti odkázat na nějaký web, literaturu nebo napsat nějaké tipy přímo sem popř. přes SZ. Abych nahodil nějaký konkrétní dotaz:
1. Jaké zvíře (nejlépe plaz, drobní savci mě moc neberou...) je nejlepší na začátek?
2. Jaká technika je ke kostře zvířete nejšetrnější a jaká na začátek nejjednodušší (předpokládám že mouční červi?)?
3. Čím nejlépe dávat kostru dohromady?
4. Na co si dát při výrobě pozor, čemu se vyvarova, např. aby preparát nezůstal u červů moc dlouho atd.
5. Tím navazuji na otázku č. 4, jak dlouho u červů (kožojedů) mrtvolku nechávat?

Předem díky za odpověď :-):beer:

jak u koho, třeba já za to chci tisícovku. Je celkem jedno, jaké zvíře- savec, ještěr, žába velikosti potkana. Hadi a ryby jsou složitější, takže stojí přiměřeně více.

pokud si dodáš kadáver a podstavec, tak jo...takhle to bude sestavená potkaní kostra na polystirenové podložce. Podstavce nevedu :-), ale můžu sehnat- v tom případě to bude samozřejmě dražší o cenu toho podstavce.

tak to by byla paráda, kadáver hned tak nebude, on je totiž eště živí :)) chtěl bych kostru jednoho mého potkaního samce, v řijnu mu budou dva roky takže doufám že preparece bude aktuální tak za rok, pak se ozvu :-) Snad si tyhle řádky nepřečte, asi by se krapec urazil :-P

Finálně dodělávám muntžaka, tak jsem si říkal, že to sem přihodím 8-).
Vlastně už ho finálně dodělávám od toho, co jsme hráli hokej na MS se švédama :-D. Pravda, su lenoch líná. Ještě musím vymyslet kam to přijde, to jsem trošku opoměl - kyž jsem se rozhodl že bude muntžak celej.

[http://img9.imageshack.us/img9/6968/kopiep1010605. jpg]

Nevypada nejhur co se tyka opracovani, nicmene co se tyka slozeni celeho kosterniho preparatu, dovolim si par dobre minenych rad:
1. srovnej zauhleni kolene, to zvire ma i na jelinka neprirozene "vysazenej zadek" a ten vytrcenej ocas tomu moc nepomaha. Vypada jak pes vyzivajici ke hre. Takze kolena vic pokrcit a tim zostrit i uhly v tarzalni casti (na "pate")
2. cela krizova oblast je nejak mimo. Panev by urcite nemela byt v klidovem postoji takhle vodorovne, tim spravis i ten zapadajici kriz a doladis zadni nohy.
3. lopatky jsou hrozne vzadu, patri az na hranici hrudniho kose. Spojeni lopatek s pazni kosti taky evidentne nesedi.
4. predni nohy od loktu dolu dej do svisle roviny (pokud chces mit klidovy postoj) a hlavne vic dozadu. Tim srovnas teziste.
Zkratka - v mezicase je dobre se pri skladani kostry podivat i na zive zvire, na to, jak stoji, zakreslit a zmerit si treba uhly koncetin na fotkach apod. Kostra zvirete je dynamicka struktura, slozit ji dobre do pozadovane polohy tak aby vypadala prirozene neni tak jednoduche jako skladat puzzle.

Díky za připomínky, ještě to nemám hotoví. Jak píšu, finálně to dodělávám, tudíž to ještě není poskládaný na hotvo. Je to seskládaný dost na hrubo. Přední nejsou správně a pořádně "namontovaný". Až bude pod sklem tak bude stát a vypadat trochu jinak. Knížky pod hlavou mít nebude ;-).

Ahoj, nevim, jestli to sem patří, ale třeba mi někdo poradí: Potřebuju zhotovit kosterní preparáty netopýrů. Sama se do toho pouštět nechci, protože si na tak drobné zvíře netroufnu. Neznáte někoho, u koho by se toto dalo objednat?