Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doba páření pogona vitticeps

Dobrý den,mám dotaz na který jsem zatím nenašel odpověď. :-| Kdy je vhodná doba na "připuštění agam" ... ?Našel jsem, že až druhým rokem jejich života,ale zajímá mě jaká je nejvhodnější roční doba ?:-) .. Asi tak před 3 měsíci jsem si pořídil "samečka" agamky a dal jsem ho to do terárka kde jsem choval "samičku" ... ale ukazalo se že to samička rozhodně není a zrovna dvakrát se nemuseli .. mel jsem pocit,že moje puvodní agamka tu druhou pomerne dost terorizuje .. tak jsem je rozdelil .. a hle z oděleného samečka se vyklubala samička..jednoho dne jsem u ní našel snušku neoplodněných vajíček.. tak by me zajimalo kdy je dát zase do hromady a jestli je po tom znovu oddelit ??Dekuji za odpoved :-)

Samice si obvykle sama "rekne" kdy, zacne byt dominantni a neklidna - predvadi az "samci" chovani, predpokladam ze v prirode tim provokuje samce, laka ho k sobe. Nejspis je to v dobe kdy se ji uzacnou vyvijet vajicka (nevim jestli se tomu da rikat u agam ovulace?) a nejspis pak v tom bude i nejaka chemie (feromony?) neb samec se pak s takovou samici obvykle ochotne okamzite pari. Mimo toto obdobi obvykle samici jen prozene, predvede ze velky sef je on ale o samotne pareni nema zajem.

(nevim jestli to plati vseobecne, ale u nasich je tomu proste takhle)