Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak polapit gekončíka p.pictus

Zdravím, dnes vnoci mi zrdhnul gekončík madagaskarský
sou nějaké tipy jak ho polapit?? Nechci ho po delší době hledat po čuchu :-)
Nejhorší je, že místnost kde utek je pro něj dost členitá ( kuchyň s obývákem... :-)) )
Mám zkusit třeba dát terárko na zem a doufat že do něj vleze, nebo prostě čekat na večer a popř. v noci nalítnout do místnosti, rozsvítit a slídit jestli ho neuvidím??
Předem děkuji za vaše postřehy s uprchlíkama či za jakýkoliv názor...

No to samý mě taky napadlo, jenže on není zvyklý vůbec na nějakou manipulaci,
vůbec sem ho nebral do ruky, pokud sem tedy nečistil jeho příbytek, takže si myslím že bude hooodně plachý... :-(
Průser je další věc, a to že má zhruba tak 13-14cm a taková ještěrka se schová fakt všude :-/ a po sluchu jí asi nenajdu, páč je bezhlučná :-))
Zkusím trik s terárkem otevřu a dám na podlahu a třeba si vleze do svojí skořápky, ale stim taky moc nepočítám :-/
Při nejhorším ho asi fakt najdu po čmuchu až bude smrdět za kuchyňskou linkou :-(

Jeste by jsem mu zkusil dat nekam do rohu krabicku s vlhkou raselinou. Do rohu se ji udela dira, ktera je tak akorat. Tims e vytvore v podstate idealni ukryt, Ted jeste jestli ho najde. Kdysi davno jsem gekona nasel tak, ze mi sedel na terarku ze cvrckama a snazil se ej pres to sklo chytit.

S tim hlukem se to nezda, ale ja takhle zvirata chytal docela casto. Ono staci, aby si nasel nejaky sacek a je hned slyset :-)

Tak nakonec se povedlo...., hledal jsem ho snad všude a bez výsledku,
nakonec jsem šel do ložnice kde byla tma abych tam rozsvítil a zrovna sem ho načapal na podlaze, jak vylézal z pod skříně..., tak sem ho lapil a za trest mu dneska přeměnim terárko... :-)
Ani nevíte jak se přítelkyni ulevilo... :-D