Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odeslani zvirat do zahranici

Ahoj,

chtel by jsem se zeptat, jake mate zkusenosti s posilanim zvirat do zahranici. Predevsim mi jde o legislativu. Chystam se posilat nejaky zivy hmyz do USA, ale bouzel nevim jestli si musim vyridit nejake povoleni nebo jestli to proste muzu zabalit a odeslat. Stejny problem resi i z druhe strany, protoze se jedna o vymenu a ja by jsem nechtel mit pri prijeti baliku nejake problemy.

Diky za kazdou pripominku.

Nikdo se nevyjadřuje, ale já osobně bych to asi neřešil, pokud se nejedná o nějaké těžce citesové druhy. Jde o to, aby to ten hmyz přežil, počítej s několika dny přepravy i ve velmi nízkých teplotách. Zkušenosti s tím ale nemám, je to jen názor, možná blbý.

Tak vlastní zkušenost také nemám, ale kolega takto přeposílal rybky a problémy s tím nebývaly, ale skoro vždy to pár kusů odneslo. Nevím jak je to s posíláním hmyzu, ale jak už bylo řečeno pokud to není nějaký citesák tak bych to moc neřešil. Ale jak říkám vlastní zkušenost nemám. :-)

Ja jsem mezitim volal na veterinarni spravu a rekni, je hmyz nezajima. Zajima to jen celniky, kde se plati clo z ceny zasilky a DPH. Dle rad co jsem dostal se ma na to napsat hodnota v jednotkach dolaru a rict, ze to je pro vedecke ucely. Hmyz je pry vubec nezajima a nejsou schoni to posoudit.

U tech rybek pry problem je. U obratlovcu, to musi jit pres veterinarni spravu(dle jejich vyjadreni) a resi se jestli to neni tyrani(hmyz tyrat nejde).