Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Staré tekoucí velké akvárko - jak spravit?

Mám želvárium 110x60x50, tlouštka skla asi 0,6 mm, dělané na zakázku. Je lepené, není v kovovém rámu. Sloupec vody je 30-35cm. Mám je asi 12 let a poslední doubou několikrát teklo, tak jsem jej lepila. Ted ale začalo téct ve spáře v roku a lepení to zlepšilo, ale definitivně nevyřešilo.
Bavila jsem se o tom se sklenářem a prý lepení nemá cenu, že prý je sklo staré a tudíž protýká. Sklenářům, které si člověk najde na netu, se každopádně do lepení nenchce (blbá práce, málo peněz za to). Mně přijde blbost, aby již po 12 letech bylo sklo staré a na vyhození.
Mé dotazy:

1.) Pokud to opět důkladně oblepím zevnitř silikonem, hrozí, že dřív nebo později stejně lepdlo povolí a přední stěna vypadne a vyleje se mi 150l vody na podlahu?
2.) Má smysl přední stěnu odříznout a opět přilepti? Musím na to mít opravdu dobrého sklenáře, neb je to náročné?
3.) Co kdyby se želvárko dalo do kovového rámu a ke konstrukci připevnilo tmelem nebo tak? Pak by nehrozilo, že stěna povolí a mám vodu na podlaze. únik vody bych vyřešila důkladnou vrstvou silikonu.
4.) Nebo se mám na to vykašlat a koupit nové? Jenže to je v dnešní době (jako ostatně všechno) strašně drahé a zrovna ted se mi větší výdaj nehodí:(

Děkuji za vaše rady. Nelsonky mám v obýváku ve škopku a je třeba to urgentně řešit.

Ahoj, resil sem podobny problem jen terarko bylo praskle, koupil sem nejlepsi silikon a stejne teklo :( je to pak tezka prace to dobre prelepit...zkus projet inzerce a neco sezenes...ja to vyresil tak ze sem koupil za 1000kc 140x60x50 starsi ale netece..
silikon stal 290 :D

drzim palce

Moje zkušenost je taková že jsem akvária odlepil,pořádně vyčistil a zase slepil.Když jsou skla dobře vyčištěná a odmaštěná,a silikon po celé délce skla,neni důvod aby teklo.A nepotřebujete ani skláře.Jen to odlepení je trochu pakárna,ale dá se.Na to je dobrá struna s kytary.Ta nejslabší samozdřejmě.Zkuste to.

taky jsem takhle předělávala tekoucí akvárka nebo je předělávala na terárka- rozebrat na prvočísla, očistit a znova slepit. akvárka pak byla jak nová, ale tý pakárny s tím rozlepováním a čištěním...dneska bych se na to vybodla a raději si nechala slepit nové.

jak už bylo napsáno vícekrát výše,jediná rozumná a spolehlivá možnost je rozřezat,očistit,odmastit a znovu slepit...je to ale fakt pakárna,a pochybuju že by se s tím nějaký sklenář chtěl patlat.Pokud si na slepení netroufáte sami,myslím že když to rozřežete a očistíte,pak vám to slepí kdokoli bez problémů a za pár šupů.