Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho klade vajíčka užovka?

Ahojte,

od včerejška, od 14:00 mi užovka klade vajíčka. Zatím jich je do dnešního odpoledne 12 kousků.

Je to její druhá snůžka a vloni měla nakladeno asi za 8-10 hodin 15 vajec. Nyní jsem na služebce a manžel mi volal, že to vypadá, že by mohla mít ještě tak 2 v sobě. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho ji mám nechat prostor aby se vykladla sama? Problém je, že přijedu až v pátek domů, myslíte, že vydrží bez újmy na zdraví nebo to mám nějak víc a rychleji řešit?

Děkuji moc za odpovědi

Tak jsem si volala do Brna a už ji manžel balí pyžamko a jedou tam.
Buď ji to půjde vytlačit, pokud ne, tak se chvilku počká a kdyžtak půjde v pátek na operaci a vytáhnou jí to.
Podle pohmatu tam má ještě 4 vajíčka.

Ahoj,
jde o klasickou užovku červenou 160cm (ikdyž dnes asi není klasika už žádná). Letos ji budou 4 roky a jde o její druhou snůžku. První měla vloni - 15 vajec (všechny oplozené) a druhou v pondělí(12 vajec venku a dalších 10 v ní zůstalo).
Pani doktorka ji stříkla dovnitř nějakou tekutinu, dala jí nějaké vitamínky a nyní se čeká, jestli vyklade sama. Pokud ne, tak ji zítra ještě něco píchne. No a pokud ji nic nepomůže tak se to bude muset vzít operativně, protože to je pro ni až smrtelné.
Určitě mi nedoporučila abychom sami vytlačovali vajíčka, hodně jsem to tu četla, ale je tam velké riziko, že vajíčko v ní praskne a pak je konec na 100%. Jinak se toto prý stává nejvíce ze 2 příčin: některé z vajec je moc veliké nebo špatně natočené a nebo je toho na samičku hodně a už nemá sílu.
Zítra tam budu volat a tak jsem zvědavá co a jak.

Tak je to špatné.
Hadička sice začala ještě včera sama klást, ale pak tam měla vejice které bylo jednou tak větší a s tím vytlačila i vejcovody. Doktoři jí to dali zpátky, doslala antibiotika a přes víkend si ji tam ještě nechají na pozorování, aby tam nebyl nějaký zánět.
Každopádně to jsou její poslední vajíčka a budu muset pro ni udělat nové terárium. Příště by to mohlo dopadnout podstatně hůř.
To veliký vajico nebylo ani oplozené a tak ho vyhodili. Takže mám posledních 21 oplozených vajíček.

Ahojte,

tak mám hadičku doma.
Ještě má sice v moči krev, má podrážděnou kůži po svleku, který nebyl zrovna ukázkový a zatím nechce baštit.
Je zatím ve sterilním prostření na ubrouskám a k samečkovi se už nekoukne.
Hadička už není doporučená do chovu, takže zařizuji pro ni nové, samostatné terárko.
Brno musím pochválit, snažili se, cena velice přijatelná a informace jsem dostala také všechny.
Dokonce jsem dostala i lékařskou zprávu se vším co jí dělali.

Kdyby jste někdo měl navíc dospělou samičku guttky carramelky tak dejte vědět. :)