Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho klade vajíčka užovka?

Ahojte,

od včerejška, od 14:00 mi užovka klade vajíčka. Zatím jich je do dnešního odpoledne 12 kousků.

Je to její druhá snůžka a vloni měla nakladeno asi za 8-10 hodin 15 vajec. Nyní jsem na služebce a manžel mi volal, že to vypadá, že by mohla mít ještě tak 2 v sobě. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho ji mám nechat prostor aby se vykladla sama? Problém je, že přijedu až v pátek domů, myslíte, že vydrží bez újmy na zdraví nebo to mám nějak víc a rychleji řešit?

Děkuji moc za odpovědi

Tak je to špatné.
Hadička sice začala ještě včera sama klást, ale pak tam měla vejice které bylo jednou tak větší a s tím vytlačila i vejcovody. Doktoři jí to dali zpátky, doslala antibiotika a přes víkend si ji tam ještě nechají na pozorování, aby tam nebyl nějaký zánět.
Každopádně to jsou její poslední vajíčka a budu muset pro ni udělat nové terárium. Příště by to mohlo dopadnout podstatně hůř.
To veliký vajico nebylo ani oplozené a tak ho vyhodili. Takže mám posledních 21 oplozených vajíček.

Ahojte,

tak mám hadičku doma.
Ještě má sice v moči krev, má podrážděnou kůži po svleku, který nebyl zrovna ukázkový a zatím nechce baštit.
Je zatím ve sterilním prostření na ubrouskám a k samečkovi se už nekoukne.
Hadička už není doporučená do chovu, takže zařizuji pro ni nové, samostatné terárko.
Brno musím pochválit, snažili se, cena velice přijatelná a informace jsem dostala také všechny.
Dokonce jsem dostala i lékařskou zprávu se vším co jí dělali.

Kdyby jste někdo měl navíc dospělou samičku guttky carramelky tak dejte vědět. :)