Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov laboratorních myší

Zdravim, má někdo z vás zkušenosti s chovem myší na roštech? Chceme toto zavést z důvodu nespolehlivosti napaječek centrálního rozvodu. Občas to prostě začne kapat a vytopí se celá bedna - velké ztráty. Ani výrobce si s tim neví rady. Problém je, že na trhu není žádný výběr těchto koncovek. Dík Jirka

Já teda nevím jak to máte vychytaný, ale jak je vysoká ta bedna? A při vytopení do jaké výšky sahá hladina vody? Já jen aby rošt nebyl k ničemu, pokud voda dokonce přeteče...
Osobně bych to řešil jinak než nějakým roštem. Tím si pak akorát ztížíte čištění.

PB

Bedna je vysoká 9cm. Jde o to že stačí aby byly vlhké hobliny a holátka to nerozchodí. Dospělé myši to odnesly snad 2x, to tam byli asi 3-4cm vody. Všechny bedny jsme provrtali, tim zabráníme vysoké hladině vody v bedně, ale zase to vezme lehce celej sloupec beden pod sebou. A druhý problém je, že už zhruba 3-4 den po výměně podestýlky vystrkují myšky výkaly do síta nad bednou. Podestýlku meníme každých zhruba 5 dní. Tak doufáme že rošt (1/3dna bedny) tyhle tyhle nešvary vyřeší...

no nevim, jestli rošt je zrovna adekvátní řešení pro případ vytopených beden. Znám dost lidí, co maj napájení chovů (myši, morčata, králíci, činčily atd) přez potrubí a zvířata jim to nevyplavuje, dokonce to ani nijak extra nekape. takže nějaké řešení určitě je a asi by bylo lepší popřemýšlet spíš nad tim, aby to bedny nevyplavovalo, než řešit, jak udělat aby se vyplavené myši neutopily.

zdar:-D:a.d.myska.tym:Konzultace nebude :-D,protože tady na poradně je to tutově ;-),a co vím jsou zde popsány tři druhy centrálu.Víš co si spíše myslím??,že někdo chtěl zase ušetřit a koupil zase nějaký klump,možná bych se klidně i vsadil,že ty koncovky nemají teflonové sedlo :-| a tam to začíná.Jinak prokapávat budou pořád dokud se nevyrovná tlak mezi napájčkou(třeba 25l)a koncovkou ;-)

Nejde o to že bych chtěl ušetřit, ale o to že jsem nic jiného něž napaječky od drimla nenašel. Mají silikonový o-kroužek. Jednotlivá patra máme seškrcené na stejný tlak a filtr je samozřejmostí. At se snažim sebevíc, nikde tu nemohu nic najít. Pomůže mi někdo? Děkuji