Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soužití agamek

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Mám samce agamy 38cm. Má pro něj i velké terárko 160x60x60 a rozhodl jsem se , že mu pořídím i samičku. Sehnal jsem tedy samičku, která je stará pouze 9 měsíců a velikostně 25 cm. Jenže po vložení samičky do terária, můj sameček celý zčernal, začal kývat hlavou a hned se na samičku vrhl, celou ji zalehl svým tělem a začal ji při tom kousat do hlavy. Tudíž jsem je hned opět oddělil. Poradíte mi v čem je chyba?? Zda-li si sameček zvykl již na svou samotu a bere samičku jako narušitele, či by měl hned sexuální pudy??? Samička je ještě mladá a s pohlavím si nejsem na sto procent jistý, mohl by to být i nějaký boj samečků??? Myslíte, že by si po čase na sebe zvykli aby si neublížili, jsem z toho trochu smutný. Sameček do té doby byl neagresivní , nechá se živit z ruky i chovat. Děkuji za rady.

loading...

Problem je v rozdilne velikosti a v to, ze je samec dominantni. Muzete je dat dohromady az budou cca. stejne velci, a taky az bude samice dostatecne vyspela na pareni (minimalne rok stara, radej rok a pul). I tak samec proste bude delat "velkeho a zleho", tak to u nich proste je. A jedna samicka je pro nej malo, do toho rozmeru klidne muzete dat samicky 2 nebo 3.