Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lišaj Smrtihlav - Larva

Ahoj lidi,
chtěl bych se na něco zeptat,na zahradě při pozorování maravenců jsem v zemi našel kuklu.
Vzal jsem ji dumůa na internetu sem našel úplně stejnou kuklu která má být Lišaje Smrtihlava.
Háček je v tom že si pořád nejsem jis jestli to patří jemu protože jsem nenašel jakou má mít kukla velikost.
Takže otázka zní, jakou velikost má mít kukla Lišaje Smrtihlava.
Díky za odpovědi

Hledat. Co jiného ti můžu poradit. Ovšem nějaké odebírání čehokoliv z přírody není zrovna košer. Pokud tě zajímá nějaký určitý druh, najít a prostudovat informace (buď na webu nebo v knihovně), týkající se jeho výskytu a stádií, abys to poznal a pak se podle toho zařídit. Např. kdyby se bělásek zelný vyskytoval v celé ČR třeba na Vysočině, tož se rozjet na Vysočinu...
No, zrovna píďalek je spousta druhů... hodně štěstí přeju.

No tedy ještě mě napadla jedna věc když jsme kopali jezírko pro želvy tak jsme tak cca 10 cm pod zemí našli mnoho takových červů měli ale kolem 6 cm no a pak jsme tu hlínu s těmi červi naházeli na ten kopeček na kterém jsem našel kuklu tak nevím jestli to mohlo být od nich ale asi ne.
popis červa: velikost cca 6 cm
barva bílá
ve předu měl 3 páry noh ale jen ve předu
a kusadla

Ja jsem nasla uplne stejnou a take nevim co to je. Taky jsem nasla fotku larvy masarky a rekla bych, ze to bude ono. Jen bych se chtela zeptat, potrebovala bych vyfotit vajicka ropuchy ve volne prirode, jen nevim, kdy je naleznu. Byla jsem se podivat na zacatku kvetna a nenasla jsem je.