Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odbyt potkanů

Hledám na Praze-Západě (Řevnice, Dobřichovice, Karlštejn, Mníšek p. B.) někoho s velkým hadem, kdo by měl zájem občas mě zachránit od dospělého potkana. Mám krajtu královskou, která často "bez příčiny" nevezme potkana, kterého pak chovám jako domácí zvířátko a občas nabízím. Jenže časem přeroste do velikosti, kterou už krajta nevezme a já nemám, co s ním... Díky moc za nápady! Domluvíme na 605 159 960.

Aurifere, nemám regiusku z importu. Je z českého chovu a mám ho od mláděte, cca 8 let.
Je známé, že královky mají období - třeba i půlroční - kdy nevezmou žádné žrádlo.
A myslím, že nejsem sama, komu občas "zbyde" myš a nechce se mu jí vypouštět ven do trávy (to fakt není můj styl).

Hroznýše, který by ty dospělé potkany vzal, jsem před půlrokem prodala právě proto, že jsem zase nebyla schopná sehnat pro něj dospělé potkany (ve zverimexech mají samý malý drobky) a ten jeden za půl roku, kterého nevezme královka, by mu asi fakt nestačil...

Potkani ode mě jsou poctivě krmeni, takže mají velký pupíky a lesklou srst ;)

po tolika letech chovu regiusek mi nemusíš vysvětlovat jejich sezónní příjem potravy ;-) Ani nejde o potkaní velké pupíky a lesklou srst, jako spíš o to, že riziko zkrmení hlodavce odmítnutého 1 byť odchovovým hadem je dost slušné na to, že řada chovatelů nezkrmuje ani odmítnutou kořist dalšímu hadovi ve vlastním chovu, natož od jiného chovatele ;-) Zbylá myš se prostě buď usmrtí (pokud už neni mrtvá při krmení mrtvými hlodavci) a vyhodí, nebo zkrmí nějakému nehadovi- šelmě, kajmance, Helodermě, velké žábě atd pokud chovatel má. Ale uvidíš, jestli se ti někdo ozve....

Asi podle toho, jak kdo má striktní náhled na věc. Já jsem to tedy nikdy neřešila a vesele bez problémů zkrmovala krajtou odmítnuté potkany větším hroznýšem. Ale nejspíš kvůli přenosu nemocí... mě to ani nenapadlo. Tedy z toho vidím, že vzhledem k tomu, že tu jsou profi-chovatelé, nejspíš se se zlou potážu... :-| Škoda.

Určitě se najde někdo, kdo si potkana vezme nebo odkoupí. Ono je totiž jedno, jestli si ho vezme od Vás nebo koupí ve zverimexu. Tam se totiž často potkani, které had odmítnul (had na prodejně), vrací zpátky do klece a jsou dále nabízeni k prodeji. Ze zkušenosti vím, že i hadaři chodí vracet do obchodu potkany, když jejich had zrovna nežere.