Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekoncik - vajicka

Pekny den, po prohlidce mych samicek eubliku se zda, ze jedna ma opet v brisku vajicka. U druhe to vypada podobne, ale jista si nejsem. Starsi samicka jiz jednou vejce mela, jenze to byl v ubikaci samecek, ktereho jsem pozdeji prodala. Je mozne, ze si vajicka vytvorila sama? Predpokladam, ze vejce opet musi ven.... Jeste jsem toto neresila, za kazdou odpoved dekuji.

samice dokážu podržať spermie z párenia na celú sezónu, takže ak sa napr. začiatkom roka párili so samcom a potom bol už samec oddelený, po celú sezónu by mali priebežne dávať oplodnené znášky

ja som minulý rok držal pospolu párik gekončíkov Goniurosaurus hainanensis, všetky znášky v tej sezóne boli oplodnené. v zime som samca od samice oddelil, lebo som jej chcel dopriať tento rok pokoj. avšak minulý týždeň samica prekvapivo (?) - po cca pol roku bez samca - nakládla vajcia. vyzerajú zatiaľ zdravé, tak som zvedavý či budú mladé... znamenalo by to, že samica dokáže podržať spermie aj do druhej sezóny