Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lignocel

Zdarec

Tak jsem si ve vodě rozmíchal kostku a pak si uvědomil, že bude trvat než to tam dám..tak jsem to tejden nechal ležet v pokoji pak přijedu po tejdnu zas domu a co nevidim, v lignocelu vyrašila tráva :-D ... tak se chci zeptat jestli hadům nebude vadit když jim tam naházim pár semínek a počkám až to vyraší :-)

ja si taky myslim ze i kdyz ta trava vyleze ahad by se ji ani nedotknul tak stejne behem chvilicky chcipúne...protoze lignocel jako takovej nema absolutne zadny ziviny.. to ze ti vyrasi trava je jen z tech zasob v seminku ale pak bys to musel nejak prihnojovat a to neni uplne idealni v terarku:)

A lignocel neni vhodnej proto, ze se ti nabali na mys, had ji sezere, uvnitr nej to nabobtna a zustane to tam.. takhle se to bude parkrat opakovat a pak bude had ucpanej a bude mit problemy....

Jaffata:

...uvnitr nej to nabobtna...

Nenabobtná. Zkus namočit už jednou nabobtnalý lignocel. Bude vlhký, ale rozhodně už nezvětší svůj objem ;-)
Jinak o lignocelu se toho už tady naplkalo dost a dost. Někteří ho striktně odsuzují, jiní na něj zase nedají dopustit. Takže každý by se měl řídit vlastním rozumem, nebo svými možnostmi... Hadům je úplně šumafuk, jestli pod sebou mají lignocel, rašelinu, štěpky, nebo jen lino, či obyčejné noviny. Podstatné jsou hlavně vhodné podmínky pro daný druh, tzn. teplota, vlhkost a vhodná potrava.

Ono to může fungovat dost dlouho a bez zjevných potíží. Ale víš co se říká, všechno je jednou po prvé...a až si lignocelem zlikviduješ pár cenných zvířat, tak na něj budeš nadávat taky ;-) Mám po lignocelu ve vlastní chovatelské historii několik úhynů a několik fakt hnusných zánětů v kloakách (u jedáků, mmch- vřele doporučuji- moc dobře se u nich potom zbytečně vzniklé problémy léčej ;-)

u zadneho neni 100% zarucene, ze se neco nepodela

to samozřejmě neni, ale u toho ligna je to riziko o dost slušnější, než u jiných. Já s ním mám záporné zkušenosti jak u plazů, tak u obojživelníků, kladné akorát u drobných savců a bezobratlích. Když byl tenkrát uvedený na trh, tak ho začali všichni používat, nějakou dobu to fungovalo, pak někomu něco chcíplo, pak něco chcíplo mně, to bylo braný za náhodu, pak se to opakovalo, vyskytly se záněty a další potíže, to už náhoda nebyla...je to jenom otázka času kdy, může to být i v řádu let, než se něco pos... Každopádně zvíře, které to potom odnese to odneslo uplně zbytečně, a navíc pokud to je cennější zvíře, který už neseženeš na dopárování, tak to zamrzí několikanásobně.

JInak stačí se pozeptat někoho, kdo pitvá úhyny, jaké % zdechlinek má na svědomí ligno ;-)

Rašelinu s pískem jsem používala u zvířat celé roky před nástupem ligna a drcené kůry a nikdy jsem s ní potíže neměla, rašelina i přez hromadu nedostatků, jako je třeba kyselost, prašnost a špatné vázání vlhkosti pokud vyschne(to všechno se dá odstranit namícháním s tím pískem) má zřejmě jiné specifické vlastnosti než to ligno, navíc pokud se zvířatům dostane na sliznice třeba v tlamě nebo v kloace, tak se jí zvířata dokážou zbavit-odejde s výměškem sliznice, to lignocel bohužel ne. Navíc v ní nebují bakterie, které u ligna potom způsobí ten zánět.