Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium ze smrk. dřeva

Dobrý den, chtěl bych se na něco zeptat. Chtěl bych chovat agamu vousatou a vyrobit si terárium sám. Jelikož mám takovou menší skříň, kterou nepotřebuji, napadlo mě terárko z ní vyrobit. Má 100*60*50 a pro agamu prý stačí. Mám ale problém, jestli může být terarko ze smrkového dřeva. Toto dřevo je docela kvalitně natřeno ale...četl jsem, že všichni dělají z OSB desek a proto se ptam, jestlu to jde i z 2 cm širokého smrkového dřeva. Předem děkuji.

Tak pokud je to stará skříň tak to určitě půjde, smrk jedovatej není, jen bývá dost smolivej - vytéká z něj smůla... To by byl trošku problém, místo kde smůla vytéká nestačí přetřít lakem, smůla si stejnak cestičku najde. Ale předpokládám že je to stará skříň takže tam by neměl být problém...

Skříň je poněkud starší cca. 7 let a nikde nejsou známky vyteklé smůly. Jenom mě zajímalo, jestli je kvalitně nalakované smrkové dřevo stejné kvalitou jako OSB desky, o kterých tady všichni píšou. Terarko by mělo být pro 2 agamy proto by mě ještě zajímalo, jestli má být v takovém terarku nějaká vlhkost? Četl jsem, že agamy jsou pouštní zvířata takže by měli mít vlhkost skoro minimální...

No tak to je uplně ideální. Dřevo je tak akorát starý, takže už nebude pracovat - ohýbat se, praskat, atd... OSB desky se mě i přes mnohonásobné nalakování trošku zduly, už bych z tím nedělal, laminátové desky jsou (pokud nemají porušenou celistvost) mnohem lepší. Agamy nechovám ale jelikož je taky plánujem tak podle toho co čtu moc vlhkosti nepotřebují. Doporučuju vnitřek vylakovat několikrát potravinářským lakem, akvaristickým silikonem vysilikonovat spáry a můžete tvořit 3D pozadí.. Po dodělání pozadí ještě několikrát vylakovat dno a máte krásný terárko co Vám budou všichni závidět... Hodně zdaru.