Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu, zvláštní chování

Ahojte lidičky ,
mám takový měnší problém to že nekaká už týden zde rozebírat nebudeme již jsem to četl v jiném vlákně.
Jde o to že agamka nechce už 5 dní přijímat potravu , a když se k ní přiblížím otevírá tlamku a syčí na mě,příjde mi že kdybych na ni šáhl tak mi ublíží . Mám o ni strach terárko má beze změn mám ji půl roku a nikdy nic až nyní. Příjde mi že má takový hrb jak začíná ocas , pokusil jsem se to nafotit. Dáváme jí zelené , převážně cvrčky domácí,vodu s vitamíny vše dle mého názoru.
Moc Vás prosím o radu ,děkuji.

[http://img135.imageshack.us/img135/6817/imag0173q. th.jpg][http://img577.imageshack.us/img577/3327/imag0174v. th.jpg][http://img32.imageshack.us/img32/4829/imag0175o.th .jpg][http://img694.imageshack.us/img694/9291/imag0176y. th.jpg]

"ma pul roku" - takze je ji kolik, 7-8 mesicu? Prijde mi na ten vek malinka, a s divnym pomerem hlava - telo. Kolik meri? Pokud ma vseho dostatek a spravne podminky, muze to byt "zdrclik" - dano proste geny, prip. spatnou inkubaci a odchovem...

...ad. ty problemy - pristup do terarka je jen zvrchu? To je dost stresujici. A je to vubec vysoke - jaky zdroj UV tam mate a jak daleko od agamy? Jaka je teplota v prostoru a na vyhrivacim miste? Chtelo by to celkove foto terarka, dle techhle mi to neprijde zrovna jako vhodne pro vousatku.

Má skleněné 3 stěny ze 4 podlaha je z laminátu, je to dostatečně vysoké nahoře je pouze jemná mřížka , výměna vzduchu je dostatečná.

V terárku je cca 37 na vyhřívacím místě (pod žárovkou) a jinak okolo 32stupnů v teráriu a všechny strany jsou 300x300mm.
Svítím jí SunGlo - Day Light 60W.

Nevidím chybu v přístupu z vrchu nikdy s tím problém neměla,proč by se ji to najednou nepáčilo? Co se týče stáří je zhruba 5-6 měsíců stará. S tou zácpou by na tom něco mohlo asi být ?!

Dle uvedeneho nema zdroj UV = spatne, proto asi ten pripadny hrb - rachitida. Dle mizerneho teplotniho gradientu je to spatne vetrane - jak psal uz Melda. Pro vousatky je dobre mit v prostoru prumerne kolem 30 stupnu - tak, aby byly mista kde je i o neco min, 26-28 stupnu. Plus vyhrivaci misto s 40-45 stupni. 30x30cm je naprosto nevyhovujici rozmer, zdravy dospelec ma klidne i pres 50cm.

Takze proste zaridit komplet nove terarium, a netrapit agamu v tomhle.

V podstate nijak. Ak je to rachitida (krivica - teda meknutie kosti) treba podavat vapnik a zabezpecit PORIDNE UV SVETLO.Ked bude agama vecsia a mohutnejsia je mozne, ze to nebude tak velmi vidiet lebo sa ten hrb obali svalstvom. Ale zmiznut nezmizne.Taketo zviera uz dalej nemnozit.
Je to o tom, co sa tu pise stale. NAJPRV si NASTUDOVAT co zviera potrebuje, potom spravit VHODNE PODMIENKY a az NAKONIEC KUPIT ZVIERA.

Taky to bude chtít adekvátní ubikaci. terárko s dvojím větráním a teplotníma zónama, dostatek vápníku v potravě...ono u těch akvárek pro tyhle domestikované druhy ani není takový problém ten přístup shora, jako mizerná ventilace vzduchu, protože u dna se hromadí špatný vzduch, tak i chybějící teplotní gradient, protože ten vzduch tam stojí. my máme hodně ubikací s přístupem shora- velké plastboxy z Ikey s drátěným deklem a zvířata s tím přístupem shora potíže nemaj, většinou si na to velice rychle zvyknou. Ani tam nevzniká problém s větráním, ty plastboxy jsou nízké a maj velkou plochu "stropu", což ale terárko o základně 30x30 nemá. Ta agamka nemohla normálně růst, tak se takhle zkřivila- normálně rostlé půlroční zvíře už by se do prostoru 30x30 vůbec nevešlo. Takže pro začátek by jí pomohla kapka (maličká !) AD3 na tlamku a cvrčci hodně obalení v drcené sépiovce. Koupit kvalitní UV, a pak adekvátní ubikaci.

Co vlastně používáš za vit.min. přípravek?