Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík,umřel přilíhnutí?

Kolem 11 dopoledne bylo vajíčko ještě celé,když jsem se koukla ve 12, koukala z vajíčka část hlavičky. Je půl 4 a pořád se nic neděje..Gekončík má zavřené oči,bůh ví jestli žije.. :-(
Můžetemi někdo prosím poradit, co mám dělat nebo co se mohlo stát?

mne sa túto sezónu stalo, že som našiel vajíčko Coleonyx elegans (gekončík mexický), z ktorého trčal pysk mláďaťa... dal som mu pár hodín, nech sa v kľude dostane z vajca, ale žiaľ nestalo sa tak... po pár hodinách opätovnej kontroly inkubátora bol stav rovnaký, tak som vajíčko vybral a opatrne otvoril - mláďa bolo mŕtve :-(

Někdy se stane, že mláďata uhynou při líhnutí. Většinou to je nějakou chybou v inkubaci- třeba vysoká teplota, tudíž příliš rychle vyvinutá ale neživotaschopná mláďata, někdy i naopak příliš dlouhá inkubace. Nebo prostě defektní mládě. Každopádně pokud se mládě prořeže, ale následně uhyne tak s tím stejně nic nenaděláte, je to nějká chyba v tom mláděti, která může mít různé důvody. To se občas holt stane. Nechte je hlavně v klidu, rušení tu dobu, co mládě zůstává ve vejci jenom prodlužuje. Ty zavřená očka jsou normální. Někdy se vylíhnou až další den po prořezání...ale myslím že v noci mládě vyleze ;-)

Už jsem nad tím přemýšlela a žádné inkubační chyby si nejsem vědoma..dnes je to 60 den inkubace, vajíčka rostla pěkně, vlhost dobrá..nevím..Kéž by v noci vylezl, moc tomu ale nevěřím. Kdyby alespoň nebyl vidět, člověk to takhle víc prožívá :-(

Já vím, mám to stejně :-(, včera se mi vyklubala nádherná Aptorka a do rána přišla díky sourozenci o ocásek. Taky mě to mrzí...
Mě se zatím vyklubali všichni, co se už dostali čumákem ven, ale je to dřina pro čerstvé mimino, takže stát se může, ale často si dávají při klubání odpočinek, tak bych neházela flintu do žita...