Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El.odpařovač proti komárům-sklípkani

Můj dotaz zní- může ublížit el.odpařovač (jménem Biolit proti mouchám a komárům)sklípkanům? Mám Brachypelmu Smithi a přítelkyně koupila tohle udělátko, aby jsme nebyly poštípaní. Již jsem pročítal diskuzi o biolitu, ale týkalo se to pouze hadů, a mluvily pouze o sprejovém biolitu. Tak nevím...a tohoto sklípkana mám od velikosti dvou centimetrů i s nohama, takže jsem ho vypiplal jako dítě, a nerad bych mu nějak ublížil. Prosím o odpověď, páč mne jinak mladá umlátí, že se nedá být v tomto období v zavřené místnosti...Předem moc děkuji vám zkušeným chovatelům. S pozdravem, Míra

Děkuji Habošovi a danio007 za jejich odpovědi, tušil jsem to...budu muset udělat prostě ten pitomý rám s pitomou síťkou...ale díky moc za příspěvky, ty 3 roky kdy pavouk vyrostl ze 2na 5cm mi za to stojí, páč ho chci zažít v plné síle:-). Přeji hodně úspěchů všem

Mám Brachypelmu Smithi. Jestli se podivuješ nad jejím malým přírůstkem, tak je to kvůli tomu, že před koupí sklípkana jsem se dočetl od zkušených chovatelů, že překrmováním a svícením na ně, člověk akorát uspěchá jejich růst. Takže ho krmím od malička cca po 3-4měsících, nebo teda konkrétně podle velikosti zadečku. Bylo mi doporučeno, že zadeček má být ve velikosti hlavohrudi, a zářivka je prý u nich také jen k podpoře růstu (teplo). Takže asi tak, roste si hodně v klidu a pomalu...

3-4 mesice je opravdu dlouha doba. Doporucuju ten interval zkratit. Zalezi cim se krmi, ale pro krmeni holatky je ten interval tak 1,5-2 mesice a cvrcky krmim kazdy tyden. Veliky vliv na svlekani ma vlhkost. Delal jsem si takovej pokus s crawshayema a nejekajema brachypelmama, kde jsem mel dosk kusu a vyrazne rychleji rostli, kdyz meli dostatecne vlhky ukryt. Zdalo se mi, ze pokud jim nedopraju idealni vlhkostni podminky ma to na ne vetsi vliv nez mala intenzita krmeni. Ono je pravda, ze mit pavouky ve 30 stupnich neni dobre, ale zase mit je ve 20 je malo. Ideal je tak tech 24-27stupnu.

budu muset udělat prostě ten pitomý rám s pitomou síťkou

Raději budu za pitomce s pitomou síťkou v pitomém rámu, než čmuchat takový sračky a ještě za to platit.

ty 3 roky kdy pavouk vyrostl ze 2na 5cm mi za to stojí, páč ho chci zažít v plné síle

Aby ses té plné síly při tomto tempu růstu dožil, intervaly bych ti doporučil zkrátit na 3-4 týdny.