Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o pomoc a radu

Dobrý den,
mám doma od loňska řelvu uhlířskou a jsou ji dva roky a ted jsem si 14.května koupila ještě jednu ale ne uhlířskou,ale pralesní želvu letošní mládě. Ta starší želva na ni neustále utočí a nějak si nevím rady, snaží se ji kousat nejen do krunýře,ale hledá spíše měkké místo kam by zautočíla, tak prosím o radu co stím.
Děkuji moc Lenka

Ano přesně tak, pobyt v teráriu jakožto v malém vymezeném prostoru má obrovský vliv na chování zvířat a mělo by být cílem každého teraristy zajistit chovancům minimum stresu. Želvy snesou samotu spíš než stres s nového jedince. Jen tak na okraj, ačkoliv podmínky chovu obou zmíněných druhů jsou podobné, uvědomte si, že v přírodě obývají docela odlišné biotopy. Uhlířka vlhé otevřené krajiny s savany, přičemž do pralesa se moc nevydává, kdežto ž. pralesní (což by měl být opravdu správný čský ekvivalent jejího věděckého názvu - fuj)) se opravdu vyskytuje spíše v těch deštných lesích - z toho je třeba vycházet. Možnosti bych viděl dvě: Buďto podstatně zvětšit stávající ubikaci (což vzhledem k rozměrům dospělých želv asi nepřichází v úvahu) nebo jak asi všichni shodneme, oddělený chov.