Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - divné chování, hrabe...

Dobrý večer. Mám asi ročního samce chameleona jemenského. Vždy byl velmi aktivní a žravý. Poslední dobou však velmi změnil chování. Neustále hrabe v rozích terária substrát, má zapadlé oči a již tolik nežere, vždy jen asi tři cvrčky...V teráriu má živé rostliny, UVB záření, pod zdrojem tepla je něco přes 30 stupňů...cvrčky pravidelně vitamínuju, občas dostane nějakého brouka, mouchu, příjme i ovoce a zeleninu...

Když měl asi rok, spálil si přilbu o žárovku, od té doby ji má mnohem menší než by měl mít dospělý samec chameleona jemenského..celkově je takový zakrslejší....Tak si říkám jestli to třeba nemá nějaký vliv, většinou platí že v minulosti nějak poranění plazi se obvykle dožívají kratšího věku...

Nejde mi to do hlavy.. taky se bojím aby v sobě neměl nějaké parazity, dal jsem mu asi před třemi měsíci do terárka mech z lesa, ten jsem však důkladně promyl, ovšem nakonec se ukázalo že tam ještě nějaké breberky zůstali, ted už jsou ale pryč, tera je kompletně krásně čisté....

Prosím o radu, jako radu však nepovažuji odkaz na nějaký jiný podobný dotaz na této stránce, zajímala by mě rada na můj konkrétní případ...děkuji :) Kdyžtak můžu přidat fotky....

Poslední trus je sice už doost dlouho starý ale je uplně normální...

Jinak mám takové smýšené zprávy, ale už je to trochu růžovější... každopádně na uspání to už SNAD není :-)

Dneska už byl skoro celý den na větvých, dokonce i párkrát přecházel, na zemi se už moc nezdržuje...
No ale co..představte si..zkusili jsme mu dát do terárka mouchu, ač tedy s jasným očekáváním že když nežere cvrčky tak stokrát rychlejší a ještě k tomu létající mouchu nesní už vůbec..ale jeho zajímala! A věřte enbo ne, úplně normáoně po ní vystřelil a slupl ji jak malinu :D Takže, je možné že mu prostě přestali chutnat cvrčci???

Jsem strašně rád že nemá žádné problémy s jazykem, toho jsme se dost obával...je to fakt zvláštní, vypasení cvrčci ho nezajímají ale malou mouchu sní...bohužel už jsem nikde ted žádnou mouchu nenašel abych mu jich dal víc :-/

Jinak ale slabý v nohách je pořád, má opřítou hlavu o větev nebo květináč a občas přivírá oči...
A tak jsem mu dnes dal stříkačkou vodu s práškem obsahujícím calcium+D3, tady toto: http://www.sklorex-akvarium.cz/teraristika/vitamin y-doplnky-potravy/detail-exo-terra-calcium-d3-90-g /
Třeba jej to "nakopne", zhoršit by to snad nemělo, co myslíte?

Jinak vám všem moc děkuji za snahu mi pomoct :-)

Tak v tomhle bodě bych i navázal. Jste někdo z okolí Ostravy a nabízíte sarančata levněji než zverimexy? Teraburz je málo, farmy zas mají vysoké poštovné, když si to člověk objednává z dálky... Mohli bychom se snadno dohodnout na odběru :-) A u cvrčků to koneckonců platí zrovna tak. Sorry, že to tahám mimo Bazar. Třeba to bude zajímat víc chovatelů.

dobrý den nevíte co je s mím chameleonem ? Že já neměla pro ní cvrčky a tak jsem skusila ovoce.......nejdřív jsem ji skusila dát maliny ona je nechtěla tak jsem skusila hrono,dala jsem si malý kousek na prst a ona pak na mě začala syčet a když jsem si ji chtěla vzít na ruku tak zase otevřela pusu a začala syčet.
Mužete mi prosím pomoct ? Budu moc ráda )