Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cordylus beraducci- chov

chel by som sa spytat, ake podmienky potrebuje tento jaster pre chov, chovlasom uz cordylusy tropidosternum, je to podobne? a este by som sa chcel opytat ake velek terarko treba pre 1 smaca a 2 smamice
Změna předmětu, původně: cordylus beraducci (Aurifer)

Víš co? hoď sem fotku zvířat. Nejlíp v porovnání velikosti s nějakým předmětem- s rukou, zapalovačem, cigaretama nebo něčím jiným, u čeho je obecně známá velikost. Ale abych pravdu řekla tak věk neurčuju nikdy podle velikosti (páč ta je nepřesná- zvíře může mít třeba jen regenerát ocasu a už je ta celková velikost někde jinde), ale podle vzhledu toho zvířete- sice nepoznáš, jak přesně je to zvíře staré, ale poznáš, jestli to je mládě, subadult, mladý nebo starý adultní jedinec a to stačí.

zimoval som ich pri teplote od 7-12 stupnov vacsinou okolo desat, v boxe kde som mal na nasypanu raselinu, potom dalsia vrstva raseliny s dubovym listim a nkoniec som fdal kusy kory aby mali kde zaliezt a nato dubove listie, kazdy tyzden az dve som to rosil podla potreby.
Pred zimovanim som prestal krmit asi 2 tyzdne a potom som na par dni vypol svetlo az potom ic dal do krabice, a o tri dni som znizil teploty. Oni uhynuli pri prebudzani

No, ono zimovat vysloveně tropický druh, který ani není horský takhle na tvrdo, tak to se pak nelze moc divit, že to nepřežili. Oni jsou z oblastí, kde jsou v zimě jenom větší noční poklesy a střídají se vlhčí a sušší období, ale prostě zima jako taková tam nikdy nenastává ;-) Sice to jsou strašně "tvrdá" zvířata, ale zimování na tvrdo při téhle teplotě bude dost na hranici jejich možnosti přežít, takže se ani nelze divit, že při tom exli.

::) No, to je sice moc hezký, ale ono zimovat druh, co žije v Tanzánii, Keni a Mosambiku jako středomořské ještěrky je docela síla. Rozum do hrsti- tohle jsou oblasti, kde to dejme tomu v zimě v noci občas klesá k 8-10°C, ale přez den je hic a ta zvířata přez den aktivují :!: Tudíž rozhodně nezimují na tvrdo... což teda ona ani řada středomořských ještěrek ne (krom těch z kontinentu jako je Bulhardko, sever Itálie atd)

stručně by se to daalo shrnout do vlhkého období od října do března a období sucha od dubna do září. Dám ti takovou malou nápovědičku, www.weather.com ;-) Jestliže chceš odchovat druh z odchytu, tak nejsnáz toho docílíš tak, že si vysleduješ pohyb teplot a srážek v jeho domovině a napodobuješ mu to, neni to žádná velká věda ;-) Období dešťů zvládneš napodobit doma i pomocí rozprašovače. Pokud je zrovna období sucha= žádný rozprašovač, jenom mírně vlhčený úkryt ;-)

Ahoj,

Jj. výbojku ideálně tuhle, jsou prověřený a přeměřený před tím než se prodávaj:

http://terashop.cz/sunlux-uv-vybojky-s-uvb/9-sunlu x-uv-50w-par30.html

A k tomu na dosvětlení tuhle

http://terashop.cz/plnospektralni-zarivky-trubice/ 52-narva-biovital-t5-14w.html

a tohle svítidlo:

http://terashop.cz/svitidla-pro-trubicove-zarivky/ 65-svitidlo-pro-zarivku-t5-14w-55cm.html

Máš to všechno z jednoho obchodu a nemusíš nic řešit ;)

V.

Cau,

hej vybojku pouzivam sunlux aj teraz len som ju rychloi nevedel najst na nete tak som tu dal ten ekvivalent.

Mam este jednu otazocku ohladne toho dosvietenia. Pise sa ze to svietidlo je vybavene nejakym preradnikom, cize tym padom to uz len jednoducho zapojimdo do zastrcky alebo je tam poteba nejakeho prepajania ako pri tej vybojke?

DIKY

Pokud si to správně pamatuju, je na jednom konci drát bez zástrčky, takže je potřeba koupit v nějakém elektru kabel se zástrčkou (943), spojit to svorkovnicí (http://www.conrad.cz/svorkovnice-cokolada-adels-co ntact-123305-2-5-2-5-mm-5polova-prirodni.k730477) a pak je možný to rovnou zapojit do zásuvky. U výbojek nabízí Michal přímo kompletní kabeláž nevím zda u toho zářivkového svítidla. Možná bych zkusil napsat, že bys to chtěl komplet včetně kabeláže ať ti pošle cenu a měl bys to všechno z jednoho místa.