Hroznýš a psohlavec ve společném teráriu?
Dobrý večer!
Chtěla bych se zeptat zkušenějších, zda je možné chovat hroznýše královského a psohlavce zeleného ve společném teráriu... Vím, že jiní umisťují k hroznýšům třebas krajty nebo některé užovky, ale o psohlavcích jsem neslyšela.. Jde o dost velké terárium, 1 x 2 m základ, cca 2 m vysoké, samozřejmě s větvemi, odpočívadly, vodou, teplem atd. - Zajímá mne hlavně, jestli se hadi snesou.
Děkuji za odpovědi!
PS: O velikosti zatím mluvit nemohu, psohlavec je jen hypotetický.. (hroznýš tříletý, okolo 2m - samozřejmě bych mu tam ale nedávala psohlavčí mládě, počítám, že by vyrostlo v jiném terárku.. jen přemýšlím, jestli by tam spolu později mohli žít..)
Ještě jednou díky za odpovědi!
Tady bude veselo
proč? taky by mě to zajímalo. mám dohromady v jednom terárku dva hroznýše a nic dalšího k nim nechci, ale spolu vychází dobře už pět let, co je mám. tomu staršímu byl už rok a půl, když jsem přidal druhé mládě a fungujou v pohodě. krmení dostávaj sice odděleně, ale to není problém. o psohlavcích toho moc nevím, ale myslel jsem, že mají podbné nároky na teplotu a vlhkost a hodožraví snad taky nejsou...???
Nevim proč tu má furt někdo tendenci cpát dva druhy do společného teraria.
Snaha o úsporu na terariu?
Je to pořád to samé dokola.
Neřekla bych, že to lidi dělají kvůli úspoře (ale těžko říct, do hlavy jím nevidím), ale spíš kvůli estetice. Víc zvířat v terárku prostě vypadá líp, spíš je zahlídnete a je tam živo. Pokud si lidi uvědomí, kolik práce a hlavně rizik navíc to obnáší, jsou ochotni to podstoupit a dají k sobě rozumné druhy, nejsem proti .
Samozřejmě, vždycky je lepší mít je (cokoli) zvlášť, ale pokud to za to někomu stojí a chápe do čeho jde, je to jeho boj. Ono kdyby spolu dávali nějaké opravdu drahé jedince, které by střežili jako oko v hlavě, rizika společných chovů by je asi odradila. Takhle to prostě zkusí no . Je mi líto, ale je to tak.
tady je pak otazka, jestli ma zadavatelka alespon mlhavou predstavu kolik treba takovy zeleny psohlavec (natoz treba odchovane "mladatko") stoji, a jestli je pro ni "opravdu drahe" alespon po te financni strance.
Tak to je samozřejmě relativní. Pro někoho je drahá krajta za 1500Kč pro někoho není drahá krajta za 500€. Já to teda zkusím formulovat jinak. Nikdo samozřejmě nechce, aby mu chovanec umřel nebo onemocněl, ovšem někdo je ochoten podstoupit zvýšené roziko toho, že se to stane. Samozřejmě jinak bude tuto možnost zvažovat u vzácného živočicha, kterého shání 5 let a jinak u regiusky. Nechci aby to bylo špatně pochopeno, každému (snad) na chovani záleží ... snad jsem to vysvětlila srozumitelně.
Chovám obojí, ale dohromady bych si je nedal, neboť caninus má tak specifické nároky a je to taková kytička, že by pravděpodobně dlouho nevydržel. Ale proti gustu....
O hadech sežraných jinými hady už tu někde vlákno je. Ale jedna taková zkušenost z praxe u ještěrů- chovali jsme společně víc jak rok adultní 1,1 Aspidoscelis motague a 1,1 Ctenosaura flavidorsalis. 1,0 adult, 0,1 subadult, druhy ze stejné lokality obývající stejný biotop. V soužití nebyly rok a půl sebemenší problémy. Zvířata si vzájemně vůbec nijak nevadila a tejáci se v ubikaci rozmnožovali. No a pak ta leguánka pohlavně dospěla a na jaře na ně přišel mrousek. Zřejmě začala považovat tejáky ve svém teritoriu za (oprávněnou) hrozbu pro své nadcházející potomstvo, a ačkoliv jsou poměrně výrazně větší než ona, začala je opravdu ošklivě napadat, bránila jim v možnosti se vyhřát i vylézat na krmení, velkého samce tak ošklivě pokousala, že se mu na noze udělal velký absces. Párek tejáků musel být urgentně oddělen do jiné ubikace, protože by je "býložravá" leguánka zabila. takže ono ikdyž soužití může nějakou dobu idylicky fungovat, tak jednou se může něco podělat a může to zkončit pro nějaké zvíře tragicky.