Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pelodiscus sinensis - plave kolem stěn akvária

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně kožnatky čínské (Pelodiscus sinensis). Mám pár (oba jedinci cca 2 roky), ale každý má oddělené akvárium (80x60x45), aby se nenapadali. Poslední dobou mi oba každé ráno plavou kolem přední stěny akvária s tím, samice to dělá víc. Ani jedna z želv není poraněná, nevykazuje známky onemocnění, obě přijímají bez problémů potravu a v akváriích jsem nedělala delší dobu žádné změny. Odděleně žijí již témeř rok, tudíž bych vyloučila možnost březosti samice (navíc je na to ještě mladá). Chtěla bych se zeptat, jestli by někdo netušil, čím by to mohlo být? Také mě napadlo, jestli jen nežebrají o jídlo, protože když vstanu a něco jim dám, většinou přestanou.. Nicméně urputnost, s jakou samice plave kolem stěny a občas se "škrábe" až nad hladinu vody mě znepokojuje, tím víc, že to dříve nikdy ani jeden z nich nedělal... Děkuji za každou radu

Tak máme vejce :-) RTG ukazoval, že jich bude 16 a máme jich 16. Chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné udělat ještě kontrolní RTG nebo to není nutné? Zároveň bych se chtěla zeptat, jestli již mohu AT vrátit do "normálního stavu", nebo mám ještě počkat? Jestli je třeba možné (což předpokládám, že je), že by všechna vejce nemusela být na RTG snímku vidět a mohla by třeba ještě nějaká v sobě mít? Všech těchto 16 bylo v jednom hnízdě a snesená byla pravděpodobně brzo ráno 13.8. Děkuji