Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení druhu hmyzu

tak tohle nam lezlo po 10 na dvorku, nema to nohy a ma velici meke telo. Z pavuciny kterou predou ze zadecku usuzuji ze je to nejspis nejaka housenka, ale nevim... proto se obracim na verejnost :-D abyste mi prosim pomohli urcit tuhle podivnutku (posledni fotka sou mi strevlicci, bohuzel se mi larvicky pozraly)
Změna předmětu, původně: Co to k čertu je? :D (Aurifer)

Je to nějaká larva dvoukřídlých, tipuji buď na bráněnku (Stratiomyidae) nebo ováda (Tabanidae) - takhle nějak vypadají larvy bzikavek. Přesně to určí ale jen specialista.
Střevlíci jsou pěkní - ti dva nahoře jsou s. vrásčitý (C. intricatus)? Dole je fialovej, ten je jasnej :-)