Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Terária XI.

Z dovolením posouvám sekci "Pochlubte se -Terária" na číslo XI.

Terárium původně stavěné pro Lapropeltis mm, které jsou zatím malé, takže putovali prozatím do adekvátního terária, toto po menších úpravách, především úkryty(4),větší nádoba na koupání a změna substrátu osídleno dvěma mladými Python regius.
cca rozměry: 100s,55v,80h.
[https://lh3.googleusercontent.com/-MFvKenislss/TiV Vpc00rPI/AAAAAAAACmo/yMaH57_Zi7E/s640/python%25252 0003.jpg]
[https://lh4.googleusercontent.com/-1FhuU-DPUeA/TiV WEnlACTI/AAAAAAAACmo/n4SpCRq1Zy4/s640/python%25252 0011.jpg]
[https://lh6.googleusercontent.com/-7gVukXAEGuU/TiV XWVej9tI/AAAAAAAACmo/Ja1FTFqXXKs/s640/python%25252 0029.jpg]
[https://lh3.googleusercontent.com/-EyMxxIWHpFw/TiV XsbCUWqI/AAAAAAAACmo/_oYOs8atKLs/s640/python%25252 0033.jpg]
[https://lh5.googleusercontent.com/-VvBQ94UpQT0/TiV Xx7wYGuI/AAAAAAAACmo/nWec-FlPXwI/s640/python%25252 0036.jpg]
[https://lh4.googleusercontent.com/-k8X8G4wCXZI/TiV XgHw-hiI/AAAAAAAACnI/3PNpgsguQrw/s640/python%25252 0031.jpg]
[https://lh4.googleusercontent.com/-n1pZtbkHbtU/TiV WgfsF-_I/AAAAAAAACmo/k-xKXgycqhg/s640/python%25252 0016.jpg]

Tak se teda taky přidám, právě vyrábím terárko pro Eublepharis macularius, chtěl bych Blazing Blizzard (v idealnim pripade), kdyby teda někdo měl buď 1,0 nebo 0,1 ozvěte se prosím. Kdyby Vás napadlo, co vylepšit, budu taky velice rád.

Takhle nějak by mělo vypadat:
[http://i1354.photobucket.com/albums/q689/chyba901/ rozpracovane.jpg]
A zatim sem takhle daleko
[http://i1354.photobucket.com/albums/q689/chyba901/ DSC_5870.jpg]

já jednoznačně doporučuju horkovzdušnou pistoli. rychlý, efektivní, efektní :oD pájkou je to mrdání, ale na první pokus dobrý. sám uznej, že lepší, než to původní. a každý další bude jen lepší a lepší ;o)) ještě tak tři a budeš mít pocit, že většina lidí, který pozadí prodávaj, jsou horší než ty ... bohužel pocit oprávněnej ;o)

Udělala jsem terárium 100x50x120 komplet s vidličkou a ulamovacím nožem, jde to dělat do krásných detailů, jen musíš mít prostor na to udělat někde megabordel a pak to pěkně pár týdnů luxovat. A taky musíš počítat s tím, že budeš mít ty kuličky uplně všude, ale není to nic s čím by si vysavač neproadil :) Konečný výsledky za to stojí, pozadí pak vypadá super.
BTW. Terárium vypadá o 100% lépe než původně.

Tak nějak dokončeno a obydleno. Tera 90*100*40 cm. Samec PR 6/2012. Vychytány teploty a vlhkost. Nakonec to bylo velikostí větracích otvorů. Zaboha to tu vlhkost nedrželo. Trochu jsem ucpal proudění a paráda. Je se mi nedaří bydlení, do ničeho se mu nechce. Ještě zkusím nějaký členitý pařez a pak už jen doufat, že si časem někam najde cestu.

Normál 50-60 %. Jenže přes den, když svítí lampa jsem měl na svlek problém udržet vyšší vlhkos. Zarosil jsem, vlhkost 80 a za dvě hodky 50. Tak jsem zašachoval s větracími otvory, nejdřív dole, pak i nahoře a ejhle. Vlhkost drží. Slabší žárovka, teplo se udrží nahoře 32 pod lampou, vlevo 28 a dole 25-26(dole pod oblázky je na termostatu 15 W kabel). Na noc to klesne jak se vypne lampa, a optimum dělá kabel. A větrání je funkční taky, ale už ne v tahu komínu jako před tím. Jo fyzika bez počítání od oka je potvora:-))

Krisak: Větrání v tomhle teráriu bych určitě neucpávala - kromě období svleku není potřeba nějak zvlášť řešit u regiusek vlhkost, občas porosit terko, a ve svleku rosit častěji nebo poskytnout úkryt s vlhkým rašeliníkem. Mimochodem zrovna úkryt v terárku nevidím, regiusky jsou přes den nejspokojenější pokud si můžou někam zalézt. Jinak takhle vysoký, prázdný terárko není pro regiusky úplně ideální, protože hlavně starší zvířata nejsou žádný atleti a budou pořád padat jak švestky.

Maro děkuji. Neucpal jsem to :-)Jen přiškrtil cca o třetinu původních děr. Ony tomu proudění hodně pomáhají mezery mezi skly dvířek. Jak jsem psal v úvodu, měl jsem tam úkryty na kokosu, na kamenech a nikdy do ničeho nevlezl(květináč, přilba, kokos, ohnuté lino). Chci to vyřešit nějakým velkým členitým kořenem, větví, pařezem, kamenem, kde těch voleb bude více a stejně tak prostor nebude prázdný (a zvýšený). Snad dobrá myšlenka. Myslíte, že ten metr(95 cm vnitřní) výšky bude problém pro průměrného dospělého jedince? I když to dno bude zvýšeno o cca 30 cm jakoby přírodou? Díky za odpověď

Krisak: Ona ta výška není vysloveně problém, pokud bude prostor něčím vyplněn a had se bude mít čeho chytnout.
Měli jsme kdysi regiusky taky ve vysokým terku s velkým kořenem a celý prostor využívali i v dospělosti, ale ty rány když spadnul dvoukilovej had byly pořádný. Teď je máme v 50cm vysokých teráriích a je to pro ně ideální.

Je to silnej polystyren, polepenej různýma zbytkama a dotvarovanej pěnou..potom jsem ho ořezal pájkou a dotvaroval horkovzduškou, natáhl tři vrstvy stěrkovacího lepidla (řídší a štětcem), myslím že to byl CEMIX BASIK 115 a potom 2 vrstvy matného SPORTAKRYLu a do každé vrstvy jsem nasypal jemný písek. Dělal jsem takto všechny pozadí a všechny drží a jdou i očistit (co nejde, jde oškrabat a na pozadí to není poznat)..

No ono když o sobě tvrdíš a inzeruješ jak děláš profesionální teraria, spolupracuješ s Mazuchem a máš občanské sdružení, které mimochodem neexistuje.
Se potom nemůžeš divit, že se do tebe lidi naváží.
Pro mě seš jen další ulhaný podvodníček.:)

Tak jsem se naštval na všelijaké trubice a kompakty...a výsledek je tohle :-D

SunLux 70w PAR38 6000k (tu "bednu" nahoře asi obalím krepovým papírem, aby to neozařovalo a budu z toho mít lustr) + 15w klasická kuchyňská bílá zářivka. 125x60x60. Ještě to vyvětvím a prcek se bude stěhovat. :puff:
----------------------------------
[http://i1354.photobucket.com/albums/q689/chyba901/ DSC_5989.jpg]

Já nevím jak vy, ale já furt něco dělám, teď sem zkompletoval další dvě terária pro R. ciliatus, 60x60x50 (30x50x60)

Komplet:
[IMG_8817.jpg]

Detail:
[IMG_8819.jpg]

A tady ještě s teráriem pro P. kuhli, které už znáte :)

[IMG_8822.jpg]

Mimochodem těch zasranejch skel si nevšímejte, to jsou fota hned jak jsem to dodělal :P

Tak mi máma koupila na narozeniny 2 hortulany (sám nevěřím tomu, že zrovna ona, které mě nikdy v tomhle nepodporovala a má fobii z hadů mi něco takovýho koupila ale ok :D)

Tak jsem během půl hodinky spíchl profioziárum a jen vyhodil na ty ostatní terárka jelikož už tu víc místa nemám :)

Já vím není se s čím chlubit, ale ... mám prostě radost :D

[http://2i.cz/2i/i/50cb8611/0944517ca4bd29a630dfc08  53406a0dc/dd3ab69c4f.f.jpg]

[http://2i.cz/2i/i/50cb8663/f08ab41087fb53600722fee  8691ea2b0/bb5cd0fa29.f.jpg]

Tak se vám konečně taky pochlubím :) Už to mám poměrně dlouho hotové.. Ale nebyl čas to sem dát :D Jedná se o terárium 100x60x60 pro regiusku. Takže co říkáte na dílo 16-ti leté holky? :D

PS.: Fotky, které tu vidíte, jsou z mobilu. Ty kvalitní z foťáku mi sem nejdou hodit.. Že prý jsem nezadala typ souboru.. Tak nevím.. Za kvalitu se omlouvám.[14236-imag0388-jpg]
[14237-imag0391-jpg]
[14238-imag0209-jpg]
[14239-imag0295-jpg]
[14240-imag0299-jpg]

Velmi zajímavá obývací stěna. Dnes jsem taky dostavil terko pro úžovku červenou, která bydlí nahoře a dole bydlí krajta královská
Rozměr 100x60x60. Pod žárovku jsem zakomponoval přírodní kámen, který se vyhřeje a po zhasnutí ještě hřeje jako v přírodě.
Musel jsem to pod ním vyztužit a tak tam vznikla jeskyně.Po celý den se moji mazlíci zdržují na horní polici a večer šmejdí.
Je mi jasný , že to není nic moc ale učím se a příště to zdokonalím.

Je pěkný... já teda jsem zastáncem spíš těch OSB, ale i tak. Především tahle vrba je perfektní.
Jak píšeš, chce to rozhodně zvednout to světlo nejlépe nad celý terárko a možná i nějak sjednotit, aby se chmíkovi dostávalo objího naráz (předpokládám, že v těch květináčcích je výhřev a UVB). Teď ti to zbytečně zabírá třetinu už tak velikostně hraničního terárka.

tak jsem taky dneska dobudoval terárko pro Milouše, zdá se bejt spokojenej, tváří se v něm jako ředitel zeměkoule a je vzteklej když ho chci vyndat :-D

řešil jsem co se světlem aby mi tam neviselo, což se mi nelíbí, takže jsem to vyřešil s UVBčkem takhle, jen teď netuším, jak ještě kam dát zdroj tepla, asi ho nechám zvenku skrz mřížku na tu horní skalní plochu

je to první terárko co stavím pro chameleona, zatím jsem dělal jen jedno pro krajťuli tak snad bude vpoho

[01.jpg]

[02.jpg]

[03.jpg]

[04.jpg]

[05.jpg]

[06.jpg]

[07.jpg]

[08.jpg]

[09.jpg]

AAAAAAAAAAAAAaaa......
Asi ma jebne z tych terariek.... ]:(
Jednak tie listy vyzeraju fakt strasne (ale dajme tomu, kazdy mame iny vkus)...

Ale uz sa tu pohybujes nejaku dobu, na tieto akoze terarka sa tu ukazuje kazdu chvilku.... Vetranie je este horsie jak pod ma z boku. Za chvilku bude po chamikovy. Dva trojuholniky na vrchu terarka by nestacili ako vetranie ani rybkam, nie to uz vecsine tera zvierat a chamikom uz vobec nie. A ked vidim to mnozstvo rastlin ktore tam je, za chvilku tam bude sama plesen a mrtvy chamik.
A nie, medzera medzi sklami to fakt nespravi....

lidi já si nemůžu pomoct, to terárko by se samozřejmně mělo líbit i nám, ale jde to udělat vkusně a účelně :-) nechápu proč to musí vypadat jako kýč?! schody jak jak do antického bazénku, stěna jak z hradu, přístřešek pro koně :-D nevím, Vám se to líbí? každý člověk jiný vkus...ale i tak mi to nedá

Tady bych asi souhlasil s Bergim... Je to hodně uměle-vypadající. To, že jsou tam cihličky, podle kterých by byl had ve skutečnosti větší než ze špatného hororu, je věc vkusu a míry puntičkářství. Ale ta lesknoucí se šedá a čerstvě nalakovaná "vrata"... působí to na mě, že ta hadice neměla kde bydlet, tak jste jí zbouchali za odpoledne terárko.
To, že se někdo snažil (:-/), neznamená dobrý a pěkný výsledek.
NÍÍC-MÉÉ-NĚ... Moje prvotina vypadala (když to vemu s odstupem času) hrozně :-D, takže no stres! To se poddá.;-)

@ Marty McFly - nevypadá to tak hrozně, dovyřeš to osvětlení, a časem možná přijdeš na to, že to listí je k prdu... ale upřímě, ta fixace vodní nádržky přes ty cihličky mi přijde celkem pěkně vyřešená a potenciálně celkem praktické. Velký had má sílu a něco váží. Pokud to plní funkci, tak prima. Zapracoval bych na levé části. Možná úprava lavice tak, aby se na ni mohl had vyhřívat pod světlem. Vzhledem k nízkému stropu bych se nebál laborovat s nějakou sálavou topnou deskou, nebo tak... rozhodně si nenech zkazit chuť od rejpalů. Velkej had potřebuje teplotní gradient, nádržku s vodou a pak krmení, všechno ostatní mu je putna. Pokud je chovatelské zařízení praktické a chovanec v něm prosperuje, pak se ti terárko povedlo.

světlo vyřeším dle přání zdejších odborníku ale z vlastní zkušeností vím že se mi pod lampou božka nikdy nevyhřívala proto jsem dal světlo nad vodu aby se odpařovala a byla tam vlhkost ne bytová jak to má zdejších 99% chovatelů ale 70% plus mínus.Nejvíce je schován pod přístřeškěm.Topný kámen jsem odstranil na něm neležel.Teda krom lednových mrazů protože jsem v podkroví a teplotu jsem tu měl chabou a terárko u obvodového zdiva a pokoj mám nad garáži.Jinak na něm nikdy nebyl.
S tou vodou jsem to vyřešil až poté co mi všechny keramické nebo kamenné misky nadzvedaval.Ted nemá šanci.Větev jsem odstranil byl na ní za 2 roky cca 3x :-D a když jsme hada vytahovali tak se o ni držel a nechtěl ven.pro mě je to praktické účelné jak čištění tak k chovu
....ale jak říkám světlo přesunu pro klid v duši ostatním.....bazének si nemůže vynachválit zdržuje se v něm poměrně často
Proč myslíš že to listí je na prd.Používám rok a on se do něj ukrývá když je toho listí tam hodně............Jinak děkuji za tvá slova a kritiku........Díky

děkuji za kritiku, ještě že jsem splachovací a dokážu se z kritiky poučit.Nicméně v první řadě posunu tu lampu někde do středu terárka aby se měla kde slunit,terárko není zbouchle za odpoledne ale trvalo to 7 dnů (tedy odpolední) po šichtě.Vrata nejsou lakované čistě přírodní bez jakékoliv upravy.Bambus který nám roste na zahradě,Ta šedá je matná jen to nejde na fotce vidět.Jen pro obhajobu :-D Nicméně i tak děkuji za ktitiku.Přísahám že se to budu pro příště snažit napravit.Momentálně chci stavět stěnu pro gekony tak se opět pochlubím abych věděl co a jak je špatně a vzal si to pro příště k strdci

Heleď, je většinou lepší dát s UVB i výhřev a neoddělovat to... agama si pak musí vybrat, jestli se bude slunit nebo hřát.
A ještě jedna věc mě trošku zarazila: Jak budete případně měnit objímku v tom zabetonovaným květináčku?:-)

Jinak to vypadá zatím rozhodně slibně. Nepokazte to!;-)

Díky za připomínky, vzdálenost od UVB a výhřevu bude asi 20 cm, takže si myslím že to bude v pohodě - až to bude celý, tak to proměřím a uvidím - kablík bude připevněnej na víku, takže nebude problém s ním hnout. Co se týče výměny objímky, tak na zadní straně bude napevno připevněná rozdvojka, takže vypojím kabel a zevnitř si to vytáhnu (je tam daný tenší husí krk a kabel tam bude umístěný částečně volně) ale právě mě napadlo, že ještě budu muset vymyslet, čím to "ucpu", aby jí tam nelezlo jídlo:-)

Tak jsem se po delším uvažováním taky rozhodl vyrobit pro své dvě krajty královské nové, větší a lepší terárko. Padla volba na OSB desky, 3D pozadí z polistirenu a přední šoupací skleněné dveře. Rozměry jsou 120x60x80 a celková výška je 180. Výroba trvala cca týden (víkend a chvilkama po práci přes týden) a celková cena vyšla něco okolo 2500 Kč. Jsem s ním maximálně spokojenej a co víc, krajty si evidentně taky jen syčej. ;-) Tady jsou nějaké fotky ze stavby. Každá kritika a připomínky jsou výtány. Samozřejmě i chvála. :-D

PS: Foceno je to bez předních skel. Moc se to lesklo. :-D

Také něčím přispěji...
Zdravím všechny příznivce teraristiky. Z vlastní zkušenosti vím, že se všichni potýkáme se stejným problémem, a to sehnat ideální pozadí do terária. Nejsem příznivcem tapet, které pouze a z nouze imitují životní prostředí tvora, kterého chováme. Myslím si, že k různým samorostům a kamenům je nejvhodnější 3D pozadí, které dotvoří terárium a vytvoří opravdový a věrohodný domov pro našeho miláčka.
Vím, že je těžké sehnat přesně to, co člověk hledá.
Jsem schopný, díky praxe, vytvořit autentické 3D pozadí ve vysoké kvalitě, pevnosti a věrohodnosti na přání každého z vás. Stačí mi pouze předloha, představa nebo speciální požadavky.
Přikládám několik ukázek mých realizací.
Případné dotazy zodpovím zde nebo na e-mailu mar.step@centrum.cz