Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem písek

ahojte je vhodný křemičitý písek o zrnitosti 0,6 - 1,2 mm pro agami.konkrétně se tento písek používá do bazénovích filtrací

No ono toho je tady na poradně už habaděj, porozhlídni se tady, jsou tu i fotky z kterých to poznáš, ale podle mě to ničemu nevadí, snad akorád v tom když ho zblajzne, to by mohlo agamě ucpávat prdýlku, ale to je riziko u každýho písku.

ten písek nemusí být ultrajemný, v přírodě jim to taky nikdo nepřesejvá. Takže to nemusíš dělat přes sítko na čaj, dokonce ani přes cedník ;-)

Jinak takovej rychlej způsob, jak oddělit větší množství větších kamínků když neni vhodný síto ( u nás se stavební písek přesejval přez železný pletivo ze starý postele :-D) je ten, že dáš trochu písku do kýble a zatřeseš. Větší kamínky vylezou na povrch, tak je sebereš a vyhodíš. Na trochu písku do terárka to je taky dostačující ;-)